Народний депутат від партії “Опозиційний блок”, мільйонер і колишній директор з регіонального розвитку Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Сергій Магера придбав елітне авто за понад півтора мільйона гривень.
Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації політика.
13 червня Магера задекларував придбання авто Volkswagen Touareg 2019 року випуску за 1 мільйон 600 тисяч гривень. Ціну вказано коректно.
Цікаво, що автомобіль придбано у фізичної особи на ім’я Созановський Валерій Сергійович. Можливо, мова йде про відомого ресторатора, співвласника SHO, The Burger, The Bar, The Cake і The Burger Mexico Валерія Созановського. Або, можливо, продавцем автомобіля виступив повний тезка київського ресторатора.
За день до того, 12 червня, Магера також вносив суттєві зміни до своєї декларації. Тоді він задекларував дохід від відчуження рухомого майна на суму 494 тисячі 544 гривні від людини на ім’я Магера Дмитро Сергійович.
Скоріше за все, мова йде про сина політика. Однак варто зазначити: у відкритих джерелах є інформація про те, що нардеп одружений, проте немає згадки про дітей.
У вересні минулого року ІНФОРМАТОР писав про доходи тоді новообраного нардепа Магери. Він оприлюднив свої статки, задекларувавши дохід – заробітну плату, отриману за основним місцем роботи від ММК ім.Ілліча 29 серпня у розмірі 25 мільйонів 488 тисяч 535 гривень. Вочевидь, Магера зедекларував останню зарплату, отриману на підприємстві після отримання мандату нардепа. Відтоді людині з багатомільйонними доходами довелося виживати на “скромну” зарплату народного депутата.
Декларацію за минулий, 2019 рік, Магера подав 31 травня (у останній день передбаченого законом терміну, – ред.). У ній зазначено два авто – дружини та самого політика – Ford Focus 2004 року випуску вартістю 264 000 гривень та Volkswagen Touareg 2012 року випуску за 619 тисячі 102 гривні.
Виходить, що нардеп продав старенький Touareg власному сину за майже пів мільйона гривень і придбав новіше авто тієї ж моделі.
Цілком логічно, що людина з такими значними доходами має чималі статки. Але декларація Магери дуже скромна (за винятком тогорічних виплат від ММК ім. Ілліча, – ред.) Він декларує нерухомість, записану на дружину – квартиру та земельну ділянку у Маріуполі. Ну і авто, про які йшлося вище.
Ось і все майно подружжя. Проте Магера декларує чималі доходи та заощадження.
За минулий рік він заробив у Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча 32 мільйони 709 тисяч 518 гривень; отримав гонорар від ГС “Зелений центр Метінвест” у розмірі 284 тисячі 223 гривні; отримав 130 тисяч 174 гривні пенсії; 232 тисячі 383 гривні зарплати отримав у Верховній Раді та 906 тисяч 969 гривень процентів від вкладу в банку. Його дружина заробила у Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча 153 тисячі 943 гривні. Тож загалом за минулий рік подружжя отримало понад 34,4 мільйона гривень.
На банківських рахунках Магера тримає 22 мільйони 940 тисяч гривень та 5 тисяч 545 євро, готівкою – 12 тисяч доларів США, 2 тисячі євро та 180 тисяч гривень. Його дружина Наталія тримає готівкою 19,5 тисяч доларів США.
Довідка:
Сергій Магера народився 8 листопада 1956 року в Маріуполі. Здобув дві вищі освіти: у 1980 році закінчив Таганрозький радіотехнічний інститут за спеціальністю автоматика і телемеханіка, а в 1995 році – Донецький державний університет за спеціальністю економіка підприємств.
Перший робочий досвід Магера отримав в Таганрозі – спочатку, за часів студентства, як лаборант інституту, пізніше — як регулятор радіоапаратури.
Перебував у комуністичних організаціях, з 1980 по 1984 рік був завідувачем оргвідділу, секретарем Таганрозького ВЛКСМ (Всесоюзний ленінський комуністичний союз молоді).
У 1984−1988 році завідував відділом пропаганди і агітації Ленінського РВ КПРС в Таганрозі. Подібну посаду інструктора відділу пропаганди і агітації Жовтневого РВ Компартії в Маріуполі займав в 1988—1990 роках.
З 1990 по 1996 рік працював директором компанії телеком-послуг Формат в Маріуполі.
У 1997 році став керівником прес-служби Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, на цій посаді пропрацював до 2013 року.
У 2002 році став депутатом Маріупольської міської ради.
З 2013 року працював в маріупольському департаменті зі зв’язків з громадськістю та керівником управління муніципального розвитку в металургійній компанії Метінвест, що входить до холдингу СКМ українського олігарха, найбагатшої людини України Ріната Ахметова.
Координує проєкт Зелений центр Метінвест.
У 2015 році обійняв посаду керівника департаменту зі зв’язків з громадськістю цієї компанії в Маріуполі. Пізніше зайняв посаду директора з регіонального розвитку ММК імені Ілліча.
За підсумками парламентських виборів в Україні 2019 року Магеру обрано народним депутатом України від партії Опозиційний блок — всього до Верховної Ради пройшли шість представників цієї політсили: Вадим Новінський, Муса Магомедов, Руслан Требушкін, Вікторія Гриб, Дмитро Шенцев і сам Сергій Магера.
Читайте також: Добре бути зятем мільйонера. Нардеп від “СН” Скічко вразив своєю декларацією
Сука куди не глянь одні міліонери зарплат нема пенсій нема звідки як таке можливо що за краіна
Заработал тяжелым трудом! И не стыдно???