У четвер, 9 квітня, про позитивний результат тесту на коронавірус повідомив настоятель столичного Свято-Троїцького Іонинського монастиря РПЦ в Україні, Архієпископ Обухівський та вікарій Київської єпархії РПЦ Іона (Черепанов). Він відомий підтримкою проросійських рухів, агітацією за Януковича, а також тим, що тривалий час був особистим духівником екс-президента Петра Порошенка.
Як повідомляє ІНФОРМАТОР, про свій позитивний діагноз на COVID-19 священослужитель написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
Архієпископ Іона, він же Максим Черепанов, з 1999 року є настоятелем Свято-Троїцького Іонинського монастиря, а з 2010 року очолює Синодальний відділ у справах молоді РПЦвУ. Також Іона є головним редактором сайту Отрок.ua.
Саме покровителем Іонинського монастиря був екс-президент Петро Порошенко. Його фонд, як зізнавався Іона Черепанов, був однією з тих організацій, які надавали монастирю підтримку.
“Багато добрих справ вимагають і фінансової допомоги. В цьому нам допомагають фонд “Наше майбутнє”, фонд святителя Миколи Чудотворця, фонд Петра Порошенка і багато інших людей, які побажали залишитися невідомими”, – говорив тоді настоятель.
В Свято-Троїцькому Іонинському монастирі у червні 2009 року і було зроблене славнозвісне фото Петра Порошенка у церковному вбранні.
Тоді ЗМІ написали, що на той час Голова Ради Національного банку став дияконом, а особистий духівник Порошенка вийшов зі спростовуванням цієї інформації.
“Петро Олексійович не був висвячений в диякони. На Трійцю він дійсно брав участь в хресній ході в нашому монастирі. Відповідно до давньої християнської традиції, на ньому був стихар (ризи у вигляді довгої прямої накидки з широкими рукавами), а в руках була ікона Трійці. Такий же одяг був і на інших парафіянах, які брали участь у хресній ході”, – повідомив намісник монастиря Іона.
Колишній президент, за даними джерел видання, 7 січня 2018 року – на православне Різдво – приїжджав разом з сином до Іонинського монастиря, де обидва причастилися.
Нагадаємо, за каденції Порошенка Рада просила Константинополь про надання автокефалії ще в 2016 році. А вже навесні 2018 року – через три місяці після причастя в церкві УПЦ МП – він офіційно звернувся до Варфоломія знову.
Президент і члени його сім’ї причащалися в Іонинському щорічно, розповіли “Стране” співрозмовники в церкві. При цьому сам настоятель монастиря – архімандрит Іона – за нашими даними, виступає проти автокефалії. Хоча і підтримує дружні стосунки з відкритим прихильником незалежності української церкви – митрополитом Олександром Драбинко.
Сам же Порошенко почав в якості президента відвідувати служби УПЦ Київського патріархату. Вони більш повно висвітлюються його прес-службою, ніж поїздки в Києво-Печерську Лавру або особисті візити до Іонинського монастиря.
Окрім тісних стосунків з екс-президентом, Архієпископ Іона відомий іншим – проросійськими поглядами. За даними профільних ЗМІ, саме Черепанов причетний до задіювання своїх парафіян в агітації за Віктора Януковича на президентських виборах 2004-2005 років.
У школі при монастирі, який очолює Іона, ще до початку Революції Гідності, в середині жовтня 2013 року на сайті закладу в розділі “Дитячі пісні” виклали своє звернення, у якому наголосила на неприпустимості та бездуховності проєвропейського та прозахідного вектору.
“Нам не потрібно йти в Європу. Європа вже прийшла до нас. Ми навіть не помітили як ідеї накопичення і нестримного споживання затягують нас… Що проповідує і змушує прийняти нас Європа? Віротерпимість і аморальну терпимість. Ні, не “моральну”, а саме “аморальну”. Нам пропонують прийняти як належне содомський гріх. А ви пам’ятаєте чим закінчилася історія Содому і Гоморри? Нам пропонують прийняти ювенальну юстицію, де проповідується дитяча вседозволеність і безкарність, а Біблія розповідає, як був проклятий пророк, не карати своїх дітей, і дозволяє їм творити безчинства. Європа, в порівнянні з нами багата і пересичена, стала розхристаною, без Христа, їм Він не потрібен. В Європі добре, і в Америці добре. Але там немає розп’ятого Бога. І ми не увійдемо в Царство Небесне, якщо не разіпнемося з ним…”, – було сказано у зверненні.
Аналогічні статті розміщені на інших ресурсах, в тому числі на сайті руху “Український вибір”, лідером якого тоді був Віктор Медведчук, промоутер політики Президента Росії Володимира Путіна в Україні.
Тільки два монастирі УПЦ МП виступили проти стриманої позиції всіх церков і релігійних організацій щодо шляху України в ЄС – це Свято-Троїцький Іонинський та Свято-Нікольський на Донбасі. У цьому їх одразу підтримали радикальні російські діячі, наприклад член “Асоціації православних експертів” Кирило Фролов.
“Факти, факти і нічого крім фактів. Два монастирі на Україні виступили проти ганебного “мазепо-євросодомітського” “звернення українських церков” – Іонинський в Києві і Свято-Нікольський на Донбасі, де трудився схиархимандрит Зосима (Сокур), викривач мазепинського сепаратизму. Мабуть, “не зовсім добровільно” намісник київського монастиря виступив із заявою, в якій дистанціюється “від усіх” (справедливості заради відзначимо, що і від “євросодомітських” папірців) і з сайту Іонинського монастиря звернення проти “євросодомома” знято, і о. намісник, бережи його Господь, живий. А ось намісник Свято-Нікольського монастиря о. Аліпій, звернення не зняв. І через день несподівано помер. Я ж кажу, тільки факти. Вони такі”, – писав тоді Фролов.
До теперішнього часу Іонинський монастир виховав цілу плеяду проросійськи налаштованих церковних діячів. Зокрема, під впливом адміністрації монастиря формували свою ідеологічну позицію співробітники і парафіяни обителі – керівник “Вірного козацтва” отаман Олексій Селіванов, генеральний продюсер медіа-групи “ENTER”, член правління громадської організації “День Хрещення Русі” Юрій Молчанов і рок-група “Брати Карамазови”, протоієрей Андрій Ткачов, церковні дисиденти Ян Таксюр, Ігор Друзь і Георгій Коробейников. Названі діячі виступають апологетами “русского мира”, піддаючи критиці церковних ієрархів і керівництво України за недостатньо проросійський курс.
Раніше ІНФОРМАТОР писав, що у Києво-Печерській лаврі масовий спалах коронавірусу.