Товариство лісівників України звернулося з листами до Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням забезпечити підтримку роботи державних лісогосподарських підприємств і не допустити їх ліквідації.
Відповідні листи оприлюднені на сайті ТЛУ.
Представники лісівничої громадськості зазначають, що наразі, без розголосу, у владних кабінетах підготовлено проект постанови КМУ про створення єдиного унітарного підприємства «Ліси України» та ліквідацію державних лісогосподарських підприємств як юридичних осіб, що суперечить минулорічному рішенню Уряду про затвердження Стратегії розвитку лісового господарства та Лісовому Кодексу України.
«Товариство лісівників України не може спостерігати, як знищується лісогосподарська галузь, тому звертається з проханням розібратися у ситуації… Дана пропозиція вже сьогодні має надзвичайно негативний резонанс в трудових колективах, наукових, освітніх установах», – йдеться у листах.
Голова товариства Юрій Марчук, який підписав листи, зазначає, що ініціатори ліквідації лісгоспів переслідують або інтереси великого бізнесу і хочуть отримати в користування 1/6 території України, яка знаходяться під лісом та мати безоплатний доступ до всіх деревних ресурсів, або внести дисонанс у відношеннях влади та населення.
«Близько 5 тисяч лісівників захищають нашу країну зі зброєю в руках. Як їм пояснити, що поки вони воюють, їхні підприємства будуть ліквідовані? Як пояснити місцевим громадам, що при лінії Президента України на децентралізацію, отримання податків і створення робочих місць в першу чергу в депресивних регіонах, всі ці функції будуть передані в Київ? Як пояснити 50-тисячній громаді лісівників, які щоденно доглядають за лісом, гасять лісові пожежі, виконують мобілізаційні плани, приймають тимчасових переселенців, займаються волонтерством, що тепер хтось краще за них розуміється на виконанні цих функцій?», – задаються питаннями у зверненнях.
Представники громадськості підкреслюють, що працівники лісгоспів, їхні сім’ї, місцеве населення зацікавлені в стабільній роботі колективів, а бійці в ефективному тилу. Держлісгоспи забезпечують виконання всіх покладених функцій, особливо в умовах війни, а лісове господарство, яке має багаторічний цикл лісовирощування, потребує стабільної роботи.
Тому, на переконання ТЛУ, ініціативи з ліквідації лісової галузі працюють на підрив системи управління, стабільності в роботі та впливають на авторитет влади.
Лісівнича громадськість просить розглянути звернення на рівні Кабінету Міністрів й не перенаправляти його для написання формальної відповіді. Адже, ці рішення відносяться до компетенції Кабінету Міністрів України.