Site icon ІНФОРМАТОР

Колишній “смотрящій” Януковича на Житомирщині нардеп Арешонков поповнив свої статки на 1,3 мільйона

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності та депутатської групи «Довіра» Володимир Арешонков продав нерухомості на понад мільйон гривень.

Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації політика.

25 вересня Арешонков задекларував дохід від відчуження нерухомого майна у розмірі 1 мільйон 274 тисячі гривень. Покупцем майна виступила фізична особа.

У щорічній декларації політика за 2019 рік, поданій наприкінці травня поточного року, з нерухомого майна зазначено сім об’єктів у власності Арешонкова і його дружини Маргарити. Це дві земельні ділянки на 2500 та 1400 кв.м. у Кожухівці Коростенського району Житомирської області та квартира на 74 “квадрати” у Житомирі самого політика. І житловий будинок на 67,8, земельна ділянка на 587 кв.м та квартира на 35 кв.м. у Коростені Житомирської області, а також гараж у Житомирі. Що саме з нерухомості продав нардеп наразі невідомо.

Варто зазначити, що в Арешонкова досить скромна декларація. Згідно з нею, у політика немає ані авто, ані іншого цінного рухомого майна, ані корпоративних прав чи то цінних паперів. Окрім нерухомості він вказав лише доходи і заощадження.

Отже, за минулий рік політик заробив 676 442 грн. у Верховній Раді та отримав 100 307 грн. пенсії. Його дружина отримала пенсію у розмірі 22 517 грн.

Заощадження подружжя тримають у готівці. Це 370 000 грн. Арешонкова та 8 500 доларів США його дружини.

Довідка:

Володимир Юрійович Арешонков (нар. 17 грудня 1957, Коростень, Житомирська область) — Народний депутат України. Заслужений працівник освіти України (2017).

1981 — Ужгородський державний університет, російська мова і література, філолог-викладач;

2003 — Українська академія державного управління при Президентові України, державне управління-магістр державного управління;

2007 — кандидат педагогічних наук;

2008 — доцент кафедри управління освітою та інноваційних освітніх технологій.

2015 — Доктор педагогічних наук.

2016 — професор кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ ім. Франка.

Квітень 1998 — грудень 2001 — заступник міського голови Коростенського міськвиконкому.

Грудень 2001 — вересень 2002 — начальник відділу у справах національностей, міграції та релігії Житомирської облдержадміністрації.

Вересень 2002 — березень 2005 — начальник управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

Березень 2005 — січень 2009 — проректор Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Березень 2006 — кандидат у народні депутати України від Опозиційного блоку «Не так!», № 225 в списку. Був членом СДПУ(О).

Січень 2009 — квітень 2010 — заступник міського голови виконкому Коростенської міської ради Житомирської області.

Квітень — листопад 2010 — призначений Віктором Януковичем головою Коростенської районної державної адміністрації. 

З 17 листопада 2010 року — перший заступник голови Житомирської обласної ради.

27 листопада 2014 року — обраний Народним депутатом України на 64 мажоритарному окрузі з центром в м. Коростень від партії Блок Петра Порошенка. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України.

21 липня 2019 року переміг як самовисуванець на 64 виборчому мажоритарному окрузі у Житомирській області на позачергових виборах до Верховної Ради України.

29 серпня 2019 року обраний народним депутатом України по 64 мажоритарному округу, член Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності та депутатської групи «Довіра».

Арешонкова називали “смотрящім” у Житомирській області від Януковича. Під час його передвиборчої кампанії в пресі з’явилися матеріали, де ім’я Арешонкова пов’язували з кланом Януковича і приписували йому корисливі інтереси в розробці родовищ бурштину в Житомирській області.

“Відзначився” тим, що його прізвище фігурувало в списках НАБУ в справі про нелегальний видобуток бурштину, а також тим, що на святі товариства сліпих в Коростені об’їдав інвалідів.

За даними української преси Володимир Юрійович Арешонков був замішаний в “янтарній справі”. Депутати Кривенко, Дзюблик і Арешонков були учасниками корупційної схеми з незаконного видобутку бурштину. Ці народні обранці також проходили в рамках розслідування вказаної кримінальної справи.

Кривенко і Дзюблик, як члени “Народного фронту” і негласної групи Сергія Пашинського, робили значний вплив на керівництво місцевої поліції. Арешонков, який багато років пропрацював в житомирських місцевих органах влади, відповідав за домовленості з місцевими прокурорами, суддями і чиновниками.

В кінці березня 2017 року народні депутати Розенблат і Арешонков організували і провели нараду в Будинку культури Олевської об’єднаної територіальної громади. До зустрічі з громадою були залучені: голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, начальник Головного управління Нацполіції Житомирщини В’ячеслав Печененко, голова Олевської райдержадміністрації Дмитро Лазаренко.

Нарада проходила під приводом обговорення закону про легалізацію видобутку бурштину, однак всі питання, які розглядалися на нараді, були раніше озвучені під час зустрічей депутата Розенблата з агентом НАБУ Катериною Сивоконь і стосувалися скасування раніше виданої ліцензії на видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель.

У грудні 2017 року з’явилася інформація про те, що народний депутат Володимир Арешонков на святі в Коростенському товаристві сліпих об’їдав незрячих людей.

На “святкуванні” людям з проблемами зору на столи поставили булочки, вафлі, зефір і чай, а чиновникам і “почесним гостям”, серед яких був і обраний на Житомирщині мажоритарник від “Блоку Порошенко” Арешонков, накрили стіл з ковбасами, червоною ікрою, вином і іншими делікатесами.

Пізніше, парламентарій вибачився за свою поведінку. На своїй сторінці 5 грудня він написав, “картаю себе, що не встав і не пішов, але вже нічого не змінити”.

Перед парламентськими виборами в липні 2019 року, двоє народних депутатів “не поділили” сільське свято на Житомирщині.

16 червня Ушомир святкував день села, але діти і старші жителі села не отримали подарунків. Чому? Тому що “місцевий князьок” Володимир Петренко і БППшнік Володимир Арешонков не пустили волонтерів Благодійного фонду Сергія Пашинського на свято.

У липні 2019 року кандидат від партії “Слуга народу” В’ячеслав Сигачев заявляв про можливі фальсифікації результатів виборів по шістдесят восьмому окрузі.

В партії стверджують, що протоколи з дільниць, які доставляють в ОВК, на вході забирають невідомі люди, і заявляють, що можливо, протоколи можуть бути знищені.

Сам Сигачев на своїй сторінці в Фейсбук написав, що хтось створив клон його аккаунта і з цієї сторінки поширював фейкові заяви про зняття з виборчої кампанії в підтримку Володимира Юрійовича Арешонкова.

Тоді на 64-ий округ прилітав гелікоптер зі спецпризначенцями, аби запобігти можливим порушенням під час підрахунку голосів.

Втім, перерахунок голосів показав перемогу Арешонкова.

Читайте також: Одіозний нардеп Палиця отримав у подарунок від батька квартиру за 2,7 мільйона

Exit mobile version