17.1 C
Kyiv
Середа, 2 Липня, 2025

Франція виступить проти будівництва «Північного потоку-2», — ЗМІ

Франція може підтримати резолюцію ЄС, яка поширить дію Третього енергетичного пакета законів ЄС на морські газопроводи, зокрема «Північний потік-2», що ускладнить його експлуатацію РФ.

Про це повідомляє німецьке видання Süddeutsche Zeitung з посиланням на власні джерела, — передає Громадське.

У разі ухвалення відповідної постанови ЄС, російський Газпром більше не зможе продавати газ через морські газопроводи — «Північний потік-1 та 2», а також «Турецький потік». Це ускладнить реалізацію цих проектів та зменшить економічну вигоду, яку очікували отримати у РФ.

Відповідне рішення винесла на голосування ЄС Румунія, яка наразі головує у ЄС. Попередні країни — Австрія та Болгарія — виступали проти цього, адже підтримують будівництво російських газопроводів в обхід України. Так само підтримує будівництво «Північного потоку-2» Німеччина.

Для набуття чинності рішення необхідно щонайменше 16 голосів з 28. Раніше у Німеччині очікували, що проти поширення європейського законодавства на російські газопроводи виступить і Франція.

«Ми не хочемо посилювати залежність від Росії та одночасно з цим завдавати збитків таким країнам ЄС, як Польща та Словаччина», — повідомило джерело Süddeutsche Zeitung у французькому уряді.

Йде про ухвалення рішення Європарламенту про поширення дії Третього енергопакету ЄС на російські газопроводи. Ця директива передбачає відділення функцій постачання газу від його видобутку.

Тобто, у разі його ухвалення, Росія мусила б дозволити постачати газ через свої морські газопроводи іншим постачальникам та втратила б контроль над ними. У разі відмови проводити таку реформу, європейським країнам заборонили б купувати російський газ, що постачається російськими газопроводами.

Нагадаємо, оператор «Північного потоку-2» назвав терміни закінчення будівництва газогону.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>