Більшість українців не хвилюються через можливість особисто захворіти на COVID-19 (57%) , а 41% висловили такі побоювання.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”, і передані УНІАН.
Водночас, щодо здоров’я своїх близьких та рідних мають хвилювання 77% респондентів, не мають – 23%. З весни цього року рівень тривожності щодо стану свого здоров’я в умовах пандемії дещо знизився. Найвищі показники хвилювання, як і у минулі рази, фіксують у старшій віковій групі та серед жінок. Також ті, хто вже вакцинувався, менше бояться захворіти, аніж ті, хто лише хоче зробити щеплення від COVID-19.
Також 36% опитаних відповіли, що вже вакцинувалися (перше, або ж друге щеплення), 18% зазначили, що готові вакцинуватися, 43% – не готові.
“Важливо розуміти, що опитування відбувалося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення. У порівнянні із липнем цього року, лояльність до вакцинації зросла. Відносно більше тих, хто не має бажання робити щеплення, серед молодих респондентів. 37% опитаних покладають відповідальність за вакцинацію населення на міністра охорони здоров’я. 18% говорять, що за цю ініціативу має нести відповідальність президент, 13% – головний санітарний лікар, 10% – Верховна Рада, 3% – прем’єр-міністр”, – йдеться у результатах дослідження.
Разом з тим, опитування показало, що у порівнянні з весняними дослідженнями, кількість прихильників “жорсткого карантину” дещо зменшилася. Так, підтримують запровадження локдауну 54% (у квітні – 65%), не підтримують – 44%. Останніх відносно більше серед мешканців сходу, населення середнього віку, та тих, хто не боїться захворіти.
Нагадаємо, сьогодні Київ оновив антирекорд по коронавірусу.