Зниження суми готівкових розрахунків є загальносвітовим трендом, – експерт

Рішення НБУ про зниження суми готівкових розрахунків до 50 тисяч гривень – це позитивний крок, оскільки зміщення розрахунків у безготівкову сферу – це загальносвітовий тренд, який має свої переваги.

Про це в коментарі журналісту ІНФОРМАТОРа повідомив економічний експерт, провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Ярослав Жалило.

“Ми спостерігаємо нормальний процес поступового збільшення безготівкового обороту. Чим менш розвинена країна – тим більше в ній користуються готівкою”, – заявив Жажило.

За його словами, таке впровадження не може призвести до суттєвого збільшення тінізації розрахунків.

“Якщо людина не хоче оприлюднювати суми грошових операцій, то вона їх приховає, які б обмеження не встановлювались. Єдина вагома причина, чому народ може уникати безготівкових операцій – це комісійні збори. Дійсно, якщо сума велика, то навіть один відсоток збору буде відчутним. Але якщо людина здійснює такі великі розрахунки, то з метою уникнення будь-яких ризиків, вона цю комісію сплачуватиме”, – пояснив експерт.

Серед позитивних моментів безготівкових розрахунків Ярослав Жажило наголосив на підвищенні безпеки здійснення фінансових операцій та зауважив, що такі розрахунки більш убезпечені від шахрайських дій.

“У контексті орієнтації національного банку на інфляційне таргетування, таке обмеження відповідає загальній ідеології НБУ. До того ж, збільшиться контрольованість маси грошового обігу. В ході таких змін народ призвичаїться до того, що все-таки варто надавати перевагу більш сучасним способам розрахунку і це призведе до збільшення довіри банкам”, – додав економіст.

“Як експерт, я позитивно оцінюю цей крок і вважаю що він відповідає загальносвітовим трендам”, – заявив Ярослав Жужало.

Нагадаємо, раніше було опубліковано реакцію соцмереж на нове рішення НБУ.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...