Зміни до Конституції від Ляшка зупинять продаж землі іноземцям, – експерт

Пропозиція лідера Радикальної партії Олега Ляшка внести до Конституції зміни про визначення основою аграрного устрою України фермерського господарства – це єдина розумна альтернатива політиці Петра Порошенка щодо розпродажу української землі.

Таку думку у розмові з журналістом видання ІНФОРМАТОР висловив політичний експерт Мар’ян Ощановський, коментуючи ініціативу Олега Ляшка щодо змін до Основного закону, яка завдяки підтримці більшості народних депутатів була направлена на розгляд Конституційного суду.

«Сьогоднішніми діями в парламенті лідер Радикальної партії Олег Ляшко продемонстрував єдину альтернативу політиці президента Порошенка, який хоче запровадили ринок землі і розпродати українську землю», – сказав експерт.

За його словами, як альтернативу діям Порошенка, який фактично захищає інтереси агробаронів і транснаціональних компаній, Ляшко запропонував план відродження українського села.

«Внесення до Конституції норми про те, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство, яке допоможе відродити село – необхідність. Запропоновані Ляшком норми сприятимуть боротьбі з рейдерством, від якого все частіше потерпають невеликі фермерські господарства. Вони допоможуть розбудувати в селі малий та середній бізнес, який буде займатися переробкою сільськогосподарської продукції, а не її експортом, як це роблять великі агрохолдинги. А найголовніше – ініціатива лідера Радикальної партії, якщо вона буде остаточно підтримана Радою, унеможливить продаж землі іноземцям», – наголосив експерт.

«Всі знають про те, що роблять китайські компанії, коли приходять в африканські країни. Вони безжалісно експлуатують землю і надра та йдуть з країни, залишаючи після себе екологічні катастрофи. Нам такі псевдоінвестори не потрібні. Єдиний спосіб захиститися від них – підтримати ініціативу Ляшка», – додав він.

Сьогодні, 20 вересня, парламент проголосував за включення до порядку денного сесії стратегічних змін до Основного закону авторства Олега Ляшка, які стосувалися питання власності на українську землю. Політик, зокрема, запропонував вписати до ст.41 Конституції України, що основою аграрного устрою країни є фермерські господарства.

«У третьому тисячолітті земля – це єдине, що в нас залишилося. Але сьогодні ця земля, на жаль, не годує українців. Ми вирощуємо величезні обсяги врожаїв, проте українці стають не багатшими, а біднішими. Чому? Бо влада проводить політику збідніння українців, щоб люди задарма віддали землю. Політика обезземелення, відсутності кредитів, сільгосптехніки, паливно-мастильних, посівних матеріалів – все це для того, щоб забрати задарма землю, а потім перепродати і на рівному місці заробити мільярди», – зазначив Олег Ляшко з трибуни Верховної Ради.

За його словами, не дарма сьогодні 5-6 агрохолдингів, наближених до влади, всіма способами, в тому числі і шляхом рейдерських захоплень, відбирають у селян землю. Їхня мета – банк землі, бо земля – це єдиний цінний капітал.

«Тому зараз придумують «троянських конів», які розказують, що ринок землі це – панацея, що він врятує і озолотить селян. Брехня! В українських селян немає грошей не лише на землю, а й навіть на добрива. Тому землю скуплять за копійки транснаціональні корпорації, які можуть брати у своїх банках кредити під 0%. Якщо ми виконаємо план влади, введемо ринок землі – це означає, що ми ніколи не зліземо з голки МВФ, ніколи не станемо успішною, багатою конкурентоздатною нацією», – переконував колег Олег Ляшко.

Політик наголошує, що наступні президентські вибори стануть вибором курсу і вибором господаря на українській землі.

«Якщо нинішні маріонетки отримують перемогу – український народ позбудеться землі назавжди. Тому коли ми приймемо зміни до Конституції, які визначать, що господарем на українській землі буде український фермер – ми заб’ємо осиновий кілок у груди транснаціональних глитаїв, які хочуть забрати в українського селянина землю», – зазначив Ляшко.

Політик додав, що боротиметься за право українців господарювати на власній землі до кінця, зазначивши, що селяни заслуговують на те, щоб їх вписали в Конституцію України.

«Як Еміратам Господь дав нафту  – так українцям Господь дав землю. Але нафта сьогодні є, а завтра нема. А земля при правильному підході до господарювання, при відновленні тваринництва, при підтримці соціальної сфері на селі – вічно годуватиме український народ. А якщо продамо землю – завжди будемо жебраками! Завжди будемо нацією перекотиполе», – підсумував політик.

Він додав, що добиватиметься всебічної підтримки селян, не лише в питання власності землі. Зокрема, продовжує вибивати реальну підтримку для фермерів, повернення пільгового режиму ПДВ, дотацій на сільгосптехніку та доступних кредитів.

Наразі зміни до Основного закону має розглянути Конституційний суд, після чого – остаточно затвердити Верховна Рада.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...