Злочини керівництва ПАТ “Укрзалізниця” покриваються на найвищому рівні, – депутат

Жоден правоохоронний орган в Україні не взяв на себе відповідальність розслідувати факти корупції в одному з найбільших державних підприємств – ПАТ “Укрзалізниця”.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук.

Ще в грудні минулого року народний депутат направив відповідні звернення до НАБУ, ГПУ та Національної поліції, щодо виявлених фактів корупції, вчинених вищим керівництвом ПАТ “Укрзалізниця”.

“Мова ішла про виявлені мною копії документів, що містили інформацію про схему використання Головою та членами правління ПАТ “Укрзалізниця” корпоративних платіжних карток, для покриття їх представницьких витрат та витрат, пов’язаних з відрядженнями. Договір про відкриття відповідного рахунку, випуск та надання платіжних карток було укладено із ПАТ “Державний ощадний банк України” 20.09.2016 року, проте Наказ про необхідність введення і використання таких карток ПАТ “Укрзалізниця” видала на 6 днів пізніше – 26.09.2016 року”, – пише Мосійчук.

Також згідно цих документів, щоденний незнижуваний ліміт залишку на кожну платіжну картку був встановлений в розмірі 20000 гривень.

“Трохи забагато, як на кожен день, навіть як для представницьких витрат, вам не здається”, – запитує Мосійчук.

Крім того, в документах містилась інформація про виплату 150 тисяч гривень за кілька годин консультативної роботи такому собі експерту Анджею Копцю. Підставою для виплати такої величезної суми виявився написаний від руки звіт, а пізніше англомовна презентація, що дублює роботу Войцеха Балчуна “Українська залізниця – європейський чемпіон”.

“Все це викликало у мене, а після оприлюднення – і в громадськості, ряд питань і підозри вищого керівництва ПАТ “Укрзалізниці” в корупції”, – пише політик.

Щоб розібратись і прояснити ситуацію, Ігор Мосійчук звернувся до правоохоронних органів, і тепер ділиться їх відповідями.

“На превеликий жаль, НАБУ, попри всі викладені мною факти і передані їм копії документів, так і не знайшло ознак кримінального правопорушення і прямо відмовило у порушенні провадження і розслідуванні цієї справи. Ну, це хоча б чесно і прямо: “Нічого не бачимо, нічого не чуємо, нічого знати не бажаємо!” ГПУ і Нацполіція відреагували більш лицемірно, відписавши, що начебто тривають перевірки, і вони обов’язково повідомлять про їх результати пізніше. Ага, чекаю з нетерпінням”, – обурюється політик.

Можна констатувати, що жоден правоохоронний орган в Україні не взяв на себе відповідальність розслідувати факти корупції в одному з найбільших державних підприємств.

“Злочини керівництва ПАТ “Укрзалізниця” покриваються на найвищому рівні, а значить розграбовування державних коштів і занепад української залізниці буде тривати і надалі”, – резюмує Мосійчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у 2017 році премії для Балчуна та членів правління “Укрзалізниці” можуть скласти понад 31 мільйон, а заробітна плата генерального директора держпідприємства Войцеха Балчуна складе 463 тис. грн на місяць.

Представники громадськості вимагали від ГПУ розслідувати корупцію у правлінні “Укрзалізниці”.

загрузка...
Загрузка...