Журналісти встановили особи оперативників НАБУ, які стежили за синагогою

Журналісти видання змогли встановити особи співробітників Національного антикорупційного бюро, які стежили за приміщенням синагоги у Києві.

Попри заяву НАБУ, у якій антикорупціонери переконують, що не проводили жодного стеження за молитовним домом та переклали відповідальність за такі дії на “інший правоохоронний орган”, журналістам ІНФОРМАТОРа вдалося встановити особи  оперативників бюро, від яких тепер відхрещуєтсья відомство Ситника.

Заява НАБУ
Прес-реліз на офіційному сайті НАБУ

Нагадаємо, раніше видання опублікувало відео, на якому встановлено факт спостереження за синагогою співробітниками НАБУ, а також зафіксовано обличчя та імена деяких працівників структури.

З власних джерел ІНФОРМАТОРу вдалося дізнатися дані НАБУшників. Ними виявилися оперативний працівник відділу візуального спостереження ОТУ НАБУ Данчишина Ірина Миколаївна 10.03.1993-го року народження та перативний працівник відділу візуального спостереження ОТУ НАБУ Корбан Ярослав Ігорович 12.11.1994-го року народження.

Spivrobitnyky-NABU
Фотографії спивробітників НАБУ, отримані від власних джерел видання

Інформація джерела підтверджується і даними Національного агентства з питань запобігання корупції. Так, на сайті НАЗК містяться декларації вищезгаданих осіб, у яких вони вказують своїм місцем роботи НАБУ.

Відповідно до даних щорічної декларації, оперативники за рік заробляють 336 тисяч гривень або ж понад 28 тисяч на місяць, що еквівалентно 1 тисячі доларів США.

Вдалося знайти і сторінки Ірини Данчишиної та Ярослава Корбана у соціальних мережах.

Останній, вочевидь не веде активної діяльності у Facebook, однак все ж вказав деякі особисті дані, які допомогли ідентифікувати його. Своїм рідним містом Ярослав Корбан вказує нині окупований Донецьк, що відображено і у його декларації.

Також доказом автентичності сторінки оперативника НАБУ є розміщені ним фотографії. Обличчя Ярослава на фотографії з профіля на Facebook та отриманої журналістами видання раніше вказують на належність сторінки саме Корбану.

Ідентифікувати Ірину Данчишину аби остаточно підтвердити її причетність до стеження за синагогою та її прихожанами вдалося також за допомогою акаунту у Facebook.

Ірина, на відміну від свого колеги активно користується соцмережами, однак жодних особистих даних не публікує. Встановити імовірну належність сторінки саме НАБУшниці допомогли підписки оперативника.

Уманчанка Данчишина за допомогою Facebook слідкує за оновленнями на порталі Уманської райдержадміністрації, а також читає прес-релізи НАБУ та НАЗК. На додачу до цього, фотографія її профілю так само дає змогу підтвердити причетність Ірини до “спецоперації” Національного антикорупціойного бюро.

Отже, прес-реліз НАБУ, у якому вся відповідальність за стеження за Київською синагогою ім. Бродського перекладається на “інший правоохоронний орган”, а його назву не вказують через бажання “зберегти довіру громадян” до цього органу виявилася спробою “передення стрілок” керівництвом бюро. Метою такої поведінки співробітників антикорупційного органу найімовірніше була спроба уникнути всеукраїнського та міжнародного скандалу.

Свідченням правдивості такого припущення є заява про “інший правоохоронний орган”, назву якого не вказують з незрозумілих морально-етичних причин. Натомість замовчування “справжнього” виконавця стеження створило лише додаткові питання до НАБУ, яке раніше абсолютно спокійно говорило про перешкоджання у роботі з боку правоохоронців для збереження власної репутації, а у даній ситуації чомусь у досить сумнівний спосіб виправдовується перед громадянами.

Нагадаємо, у 2008 році директор НАБУ Артем Ситник, будучи на той час співробітником Київської обласної прокуратури, представляв у суді кримінальну справу, фігурантом якої була автомобільна компанія «Богдан» Олега Свинарчука – бізнес-партнера і друга президента України Петра Порошенка.

А теща директора НАБУ Артема Ситника ненавидить українців, Петра Порошенка вважає кровопивцею і заперечує присутність російської армії на Донбасі.

Максим Лиманський 

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...