Згідно Конституції України громадянство має бути одне, – Лозовий

Законопроект про відповідальність депутатів та чиновників за подвійне громадянство не суперечить Конституції України.

Про це в прямому ефірі телеканалу 112-Україна заявив народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий.

“В Конституції чітко зафіксовано, що Україна – це держава, в якій одне громадянство. Проблема в тому, що для українців не передбачене покарання за подвійне громадянство, окрім суддів. По всіх категоріях населення, крім суддів, не передбачене покарання і відповідно звільнення з посади за це”, – повідомив парламентар.

За словами народного депутата, тут виникає юридичний колапс, який законом про відповідальність депутатів і чиновників за подвійне громадянство буде врегульовано.

“Тому що ніхто не в праві позбавляти українського громадянства громадянина України. Але громадянином України згідно Конституції може бути лише особа, яка не має іншого громадянства. Це – замкнуте коло, яке по суті і регулюється цим законом”, – заявив Лозовий.

Політик зазначив, що в разі позбавлення громадянства порушники не матимуть жодних шансів пермогти у суді, в тому числі і в Європейському суді з прав людини.

“Ніяких шансів у чиновників і депутатів, які мають подвійне громадянство, через це будуть позбавлені українського і позиватимуться до ЄСПЛ, перемогти не має. Тому що цей закон не суперечить Конституції, а навпаки її укріплює”, – резюмував Лозовий.

Нагадаємо, раніше політик заявив, що законопроект про відповідальність за подвійне громадянство не має поширюватися на українських заробітчан і мешканців прикордонних з Румунією і Угорщиною територій.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив, що парламентський комітет блокує законопроект про відповідальність депутатів за подвійне громадянство.

загрузка...
Загрузка...