Сьогодні, 9 жовтня, у столичному Міжнародному виставковому центрі відбулася щорічна виставка досягнень українського військово-промислового комплексу “Зброя та безпека-2019”.
Кореспондент ІНФОРМАТОРа відвідав захід і ми готові показати, чим оборонятиметься Україна, яка воює.
Свої натурні та макетні зразки виставляють державні та приватні підприємства. Цього року масштабним є представництво виробників із сусідніх країн, зокрема Туреччини та Чехії.
Увага гостей була прикута до ключових новинок вітчизняного і закордонного виробництва. Мова йде про Комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою РК-360 МЦ “Нептун”.
Окрім цього було презентовано пересувний командний пункт та транспортно-заряджальну машину, які разом утворюють розрахунок комплексу.
Загалом РК-360 МЦ призначений для ураження кораблів противника класу есмінець, крейсер, десантник, корвет, транспортні та інші об’єкти в будь-який час доби, за будь-яких умов.
Дальність стрільби ракети від 7 до 280 кілометрів. Комплекс може випустити до 24 380-міліметрових ракет за один раз з інтервалом у 3-5 секунд.
Ще однією новинкою стали гвинтокрили Airbus H225 “Superpuma”, які закупили для потреб Національної гвардії України.
Відвідувачі мали змогу не тільки оцінити зовнішні якості гелікоптера, а й відчути себе членом екіпажу.
Для боротьби з наземними підрозділами супротивника, підприємство “Практика” розробило нове покоління БТР-ів “Отаман-3”.
Окрім бронетранспортера, “Отаман-3” може виконувати функцію командно-штабного автомобіля, самохідної артилерійської установки, автомобіля мінометної чи вогневої підтримки та ремонтно-евакуаційне авто за умови встановлення на його шасі відповідних модулів.
Також “Практика” модернізували БТР-60 та представили оновлений БТР-60П. Як заявляють на підприємстві, зробили корпус більш захищеним та більш просторим, оновили двигун та трансмісію.
Машина також може виконувати широкий спектр завдань, відповідно до встановленинихна неї спеціалізованих модулів.
Турецькі партнери приїхали на виставку з презентацією безпілотного авіакомплексу “Bayraktar”. У 2018 році Україна вже закупила 6 апаратів у Туреччини. Йшла мова про створення їх спільного виробництва у Запорріжжі.
У вересні 2019 року у турецькому Кішані, на навчально-виробничій базі виробника комплексу – компанії BaykarMachine, почалося тримісячне навчання українських військовослужбовців за програмою підготовки фахівців із експлуатації та технічного обслуговування комплексу Bayraktar TB2. Курси з теоретичною та практичною частинами, необхідними для експлуатації Bayraktar TB2 були передбачені контрактом, укладеним між Україною і Туреччиною. Навчання пройшли понад 30 спеціалістів: інструкторів, техніків, операторів, фахівців термінала наземних даних та станції наземного контролю БАК.
Представники ВПК Чехії також презентували у Києві свою розробку. Мова йде про автомобіль для спостереження “Torsus”. Він призначений для довготривалого спостереження у віддалених та важкодоступних місцях.
Використовують даний автомобіль зазвичай прикордонники або ж інші силові відомства.
Українські конструктори зосередилися на багатоцільовій автомобільній віськовій техніці. Вітчизняні розробники презентували спеціалізований броньований автомобіль “Новатор”.
Його броня витримує постріл зі снайперської гвинтівки, а максиммальна швиткість сягає 140 км/год при запасі ходу 700 кілометрів.
Ще однією розробкою Конструкторсько-виробничого підприємства “Українська бронетехніка” є спеціалізований броньований автомобіль “Варта”.
Автомобіль, який вже є в склді підрозділів спецпризначення МВС, зокрема в Нацгвардії та КОРДі, тепер хочу також постачати в Збройні Сили.
Також серед бойового устатування варто виділити бойові модулі, ракета та пристрої радіо-локаційної боротьби.
Окрім цього, вітчизняні та закордонні учасники демонстрували холодну та вогнепальну зброю, мисливське знаряддя та устаткування.
Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, що на під’їздах до села Золоте, де днями мало відбутися відведення військ, сталася сутичка між ветеранами АТО та поліцією.
Фото – Роман Пєтушков
для ІНФОРМАТОРа