Затриманого грузинського добровольця допитували колишні “беркутівці”, – Мосійчук

Грузинського добровольця Тимура Махаурі після затримання допитували колишні співробітники полку «Беркут», намагаючись з’ясувати персональну інформацію про інших бійців батальйону імені шейха Мансура.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук.

“Вночі з 15 на 16 січня працівники поліції затримали двох іноземців: громадянина Грузії – Тимура Махаурі і громадянина Литви Аудріуса Толіса. За офіційною версію їх автомобіль за описом був схожий на автомобіль якихось грабіжників.

Вдень 16 січня мені стало відомо про цю подію від представників україно-чеченської дружби. Оскільки Тимур Махаурі є розвідником добровільного чеченського підрозділу імені шейха Мансура, що базується в секторі «М» зони АТО поблизу Маріуполя, я одразу відправив своїх помічників до відділку поліції на Бесарабській площі для вивчення ситуації.

Щоправда, помічникам небагато вдалося з’ясувати, оскільки до затриманого їх не допустили, хоча, власне, і затриманим Махаурі офіційно станом на той час не був. Представники поліції порадили звернутися з офіційним запитом до Печерського райвідділку Національної поліції, відмовивши у спілкуванні з Тимуром Махаурі.

У вівторок, 17 січня, адвокат Тимура Махаурі повідомив, що не може потрапити до затриманого, а пізно ввечері того ж дня в Печерському райсуді відбулося засідання, на якому ухвалили тримання під вартою Махаурі з можливістю застави 1,2 млн. грн. Толісу ж присудили залишити територію України протягом 24 годин.

Стало відомо, що Аудріус Толіс є племінником загиблого у бою під час оборони Дебальцево командира міжнародного батальйону ім. Джохара Дудаєва – Іси Мунаєва”, – пояснив парламентар.

Депутат розповів, що ввечері 15 січня 2017 року Аудріус Толіс підвіз Тимура Махаурі до готелю «Хаят», де у Махаурі була зустріч.

Приблизно о 22:00, 15.01.2017, залишивши Маахаурі на зустрічі, ТОЛІС в’їхав з паркування готелю «Хаят», де був заблокований нарядом поліції. Наряд перевірив документи і поцікавився: «де другий?». Не отримавши відповіді, поліцейські, без постанови суду провели обшук автомобіля і його водія Аудріуса Толіса. Не маючи підстав для затримання, Толіса відпустили.

Тимура Махаурі було затримано о 1:00, 16.01.2017 року, співробітниками поліції на вулиці Басейній. На місці було проведено обшук його особисто та (вже вдруге) транспортного засобу, на якому він пересувався.

За інформацією депутата, затриманим не було пред’явлено жодного документу, що дозволяв провести обшук. Пізніше було проведено обшук приміщення за адресою вул. Басейна 5, де Махаурі проживав.

Пізніше Тимура Махаурі та Аудріуса Толіса було доставлено до одного з приміщень Печерського відділку поліції за адресою вул. Бессарабська 3.

“Лише за кілька годин після вилучення зброї, було запрошено понятих. При цьому, вже вночі журналістам було передано: відео затримання Махаурі та Толіса з особистою інформацію щодо них, а саме: фотокопії документу Махаурі, де вказано, що він є розвідником добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура. Також через ЗМІ («канал 112») з посиланням на російські джерела, було розповсюджено інформацію, що Махаурі… є кілером (!). Для розповсюдження цього було використано закриті групи в мережах «VIBER» та «телеграмм».

На час, коли було розголошено особисту інформацію і, фактично, звинувачено Махаурі у злочині, якого він не скоював, його юридичний статус навіть не був визначений згідно КПК України. Так до 12:30, щонайменше, затримання жодним документом не було оформлено навіть у відділку поліції, що у подальшому підтверджено у суді. Фактично оформлення затримання офіційно провели лише після прибуття моїх помічників та преси”, – наголосив Ігор Мосійчук.

1

1

Парламентар додав, що не було також пред’явлено жодного документу, який дозволяв би співробітникам поліції проводити особистий обшук, обшук машини та приміщення, де Тимур Махаурі мешкав.

“Перші допити Махаурі та Толіса проводили поліцейські, які їх затримували. Поліцейські виявилися колишніми співробітниками полку «Беркут».

Під час допиту Тимуру Махаурі та Аудрісу Толісу задавали, фактично два запитання: «які ваші позивні в АТО?» та чи знають вони справжні імена людей батальйону імені Шейха Мансура та їхні позивні”, – підсумував депутат.

Нагадаємо, раніше Ігор Мосійчук заявив, що судова система України має бути ретельно очищена, разом з тим необхідно створити спеціальний трибунал для суду над зрадниками української нації і держави.