5.4 C
Kyiv
Вівторок, 8 Квітня, 2025

Закон, який прийняли депутати, лише посилить недоторканність, – ЦПК

Законопроєкт №2237, який 18 грудня підтримали народні депутати, не знімає депутатської недоторканності, а навпаки посилить її.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

“Депутати не просто не зняли недоторканність — вони її навіть посилили, порівняно з тим, що ми маємо сьогодні. З такими новаціями буде важко не просто притягнути до відповідальності нардепа, а й просто розпочати розслідування”, – заявили там.

У ЦПК пишуть, що народні обранці зберегли та навіть посилили недоторканність, внісши правки.

Зокрема, згідно з проголосованим законопроєктом, генпрокурор отримує монополію на відкриття кримінальних проваджень щодо нардепів.

Лише він може внести відомості до ЄРДР, що, на думку ЦПК, означає залежність початку розслідування щодо нардепа від доброчесності чи зайнятості генпрокурора.

Згідно з КПК, наразі будь-який слідчий чи прокурор може розпочати справу щодо нардепа (до набуття чинності законопроєкту, який депутати проголосували 18 грудня).

Ще однією небезпечною новацією у ЦПК називають вимогу обов’язкової присутності депутата під час розгляду клопотань слідчих у суді.

Зокрема, ці клопотання можуть стосуватися арешту майна депутата. Відповідно, це майно не можна буде арештувати без попередження самого парламентаря про суд та без його участі в засіданні.

Повідомляється, що таким чином, нічого не заважатиме депутатам переписати за ніч майно на родичів, аби уникнути його арешту. Або ж слідчому не вийде заарештувати хабар, який отримав депутат, і був спійманий на гарячому.

Наразі такі клопотання слідчий суддя може розглядати за відсутності фігуранта справи, якщо є ризик, наприклад, знищення документів, майна або доказів через обізнаність нардепа-фігуранта з таким клопотанням.

Крім того, фракція “Голос” також вважає законопроєкт фіктивним. Зокрема, у фракції вважають, що правка депутата від “ОПЗЖ”, яку врахували у законі, фактично повертає недоторканність: “Бо тепер правоохоронці не зможуть притягнути депутата до відповідальності в час, коли він “здійснює свої повноваження”. Депутати здійснюють свої повноваження всі 5 років!…Адвокати зупинять будь-якого правоохоронця, використовуючи це”.

Йдеться про правку нардепа Григорія Мамки.

“Голос” єдина фракція, яка голосувала проти законопроєкту.

Нагадаємо, народний депутат Верховної Ради IX скликання від “ОПЗЖ” Юрій Павленко розповів, як нелегко працювати у парламенті новачкам з партії президента “Слуга народу”.

3 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>