Захід не боїться Росію, вона втратила довіру, – член ради НАТО

Росії не вдалося налякати НАТО, Євросоюз і західні країни своїм тиском – країна втратила довіру, оскільки показала свою зневагу до міжнародного права.

Про це в інтерв’ю виданню RFI сказав екс-міністр оборони Польщі, чинний учасник Північноатлантичної ради НАТО Януш Онишкевич, – передає Українська правда.

Кризу у російсько-західних він ще не вважає новою холодною війною, а загострення останнього часу називає “дуже холодним миром без найменшої довіри”.

“Навіть президент Путін вже починає розуміти, що ні НАТО, ні Євросоюз, ні західні країни не можна просто налякати тиском, отримати поступки.

Проблема в наших відносинах з Росією така, що, по-перше, взагалі немає ніякої довіри з нашого боку. РФ просто показала, що не вважає міжнародне право обов’язковим до виконання, показала, що превентивна війна – це можливо, це знаходиться серед інструментів російської політики”, – підкреслив політик.

“Ми вже мали приклад превентивної війни 2008 року в Грузії. Коли була ця війна, всі дивилися на те, що відбувається в Південній Осетії, але ніхто не дивився на те, що відбувається в Абхазії – це була зовсім інша ситуація”, – сказав Онишкевич.

“У Південній Осетії росіяни могли якось пояснювати своє рішення про війну з Грузією. Але Абхазія – це зовсім інша справа, там нічого не відбувалося.

Росіяни говорили: “нічого не відбувалося, але могло відбуватися”, “якщо щось небезпечне може відбуватися, то ми маємо право на інтервенцію”. Ось це дуже небезпечна концепція. І те ж саме сталося потім у Криму”, – додав він.

“Я не думаю, що Захід піде на якісь поступки – треба просто тримати добре визначену лінію оборони наших позицій і сподіватися, що російський уряд також прийде до висновку, що ця політика не в інтересах РФ.

Століттями Росія не мала такої гарної позиції – їй ніхто не загрожує. Але Кремль створює таку атмосферу, що для неї є небезпека з боку Заходу”, – упевнений Онишкевич.

Нагадаємо, на початку квітня США ввели санкції проти наближених до Путіна російських олігархів. Через них компанії російського олігарха Дерипаски заявили про можливість дефолту.

Деякі ЗМІ повідомляють, що США можуть запровадити нові санкції проти РФ.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...