“Задум п’яти розвідок”: Сирія в ООН звинуватила США та ряд країн у постачанні хімзброї

Отруйні речовини, що застосовувалися в ході конфлікту у Сирії, були незаконно ввезені в країну з Лівії при сприянні Великобританії, Саудівської Аравії, США, Туреччини і Франції, а координувала цю операцію людина на прізвисько Хайсам аль-Кассар.

Про це заявив постійний представник Сирійської Арабської Республіки при ООН Башар Джаафарі, – повідомляє Дзеркало тижня.

“Терористи отримали речовини з Лівії, з лівійських запасів (хімічної зброї – ред.). Ця операція проводилася за підтримки турецької, саудівської, американської та французької розвідок. Вони провезли ці хімікати з Лівії в Стамбул на борту цивільних авіалайнерів, а людину, яка відповідала за транспортування цих речовин, звали Хайсам аль-Кассар”, – сказав дипломат.

Він підкреслив, що влада Сирії неодноразово заявляла, що не має стосунку до застосування хімічної зброї.

“…1001 раз, немов у “Тисячі і одній ночі”, [влада Сирії] заперечувала застосування будь-якої хімічної речовини проти власного народу… Ми назвали всі аргументи на рахунок цього. Настав час переварити те, що ми говорили”, – зазначив він.

Нагадаємо, американські ЗМІ оприлюднили аналізи людей, які перебували в епіцентрі хіматаки у сирійській Думі. Зразки дали позитивні результати на хімікати, в більшості випадків на хлор та нервово-паралітичну речовину.

Раніше інформувалося про 70-100 загиблих внаслідок хімічної атаки в Сирії. Волонтерська рятувальна служба «Білі каски» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей, проте, вже з’явилися заяви і про більш як 150 загиблих.

Зазначимо, що у мережі з’явилося жахливе відео жертв хімічної атаки у Сирії.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) зайнялася розслідуванням застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума.

Після атаки президент США Дональд Трамп назвав лідера Сирії Башара Асада “твариною” та зробив декілька гучних заяв у бік Росії. Після цього сирійські проурядові війська евакуювали головні аеропорти і військово-повітряні бази у зв’язку з загрозою авіаударів з боку США.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...