За українцями-чемпіонами хакерських змагань “полюють” спецслужби та криміналітет

Вітчизняна IT-команда “DCUA” перемогла у світовому рейтингу “білих” хакерів.

Українців визнали кращими серед спеціалістів, здатних визначати рівень ураженості системи від вірусних атак та створити надійний захист, – йдеться в сюжеті ТСН.

Завдання конкурсів були складними: наприклад, отримати фізичний доступ до комп’ютерного сервера у заблокованому замком приміщенні, котре перебуває під охороною. Відчиняти двері треба було без шуму, пилу та пошкоджень замка. Для цього необхідно було зробити дублікат електронного ключа, перехопити SMS-повідомлення з телефона та приєднатися до закритої Wi-Fi мережі. Інше завдання – пустити під уклін модель залізничного потяга. Виконати завдання слід за обмежений проміжок часу. Головна мета – знайти слабкі місця в будь-якій комп’ютерній системі.

“Треба було знайти вразливість, проексплуатувати її”, – пояснює учасник української команди Віктор Ситник.

“Після оголошення, що ми чемпіони, мені стали писати представники російського криміналу з пропозиціями зламу та зливу баз даних банківських карток”, – зізнається Ситник.

Окрім того, переможців світового рейтингу намагаються завербувати спецслужби, а солідні компанії пропонують гарні гроші за кордоном. Учасникам команди, навіть іще студентам, уже відкрита дорога в Силіконову долину.

“Змагання показують твій профіль, досвід, знання – і для працедавця вони цінніші за п’ять років інституту”, – каже представник “DCUA” Олексій Міснік.

Як уже повідомлялося, команда Національного технічного університету України “Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського” визнана найкращою серед понад 12 тисяч команд “білих” хакерів усього світу в рейтингу CTFtime у 2016 році. До рейтингу входить сума балів, які команда набрала в міжнародних змаганнях протягом року.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...