За кожну тонну імпортованого масла українець переплачує 1745 доларів

В Україні складається ситуація, за якої стає експортоорієнтованою та експортоспроможнішою, а український споживач – імпортозалежним.

Про це заявила аналітик УАК Наталія Зарицька.

“На початку 2018 року експорт тваринного масла з України зріс у 3,5 рази. У січні-лютому 2017 року вітчизняні підприємства експортували 1775 тонн масла, а за два місяці 2018 року – уже 6199 тонн. Проте й імпорт масла в цьому ж періоді зріс у 4,5 рази. Відтак за січень-лютий 2018 року в Україну було ввезено 1661 тонн цього продукту”, – повідомляє аналітик.

“При цьому ціна тонни експортованого масла становила $4294,9, а імпортованого – $6040”, — акцентує Зарицька.

Від таких продуктових маневрів український споживач переплатив за кожну тонну $1745,1.

При цьому, за словами експерта, актуальним залишається питання співвідношення якості експортованої та імпортованої в Україну молочної продукції. У той час, коли споживча ціна на масло жирністю 73 % за 2017 рік зросла на 16 %, ціни на спред та маргарин продовжують залишатися відносно стабільними, і названі замінники вершкового масла за ціновим критерієм є доступними для українського споживача.

Тож складається ситуація, за якої Україна стає експортоорієнтованою та експортоспроможнішою, а український споживач – імпортозалежним, констатує Зарицька.

“При цьому мається на увазі, що споживач опиняється в умовах наявної пропозиції дорожчого імпортного продукту, або ж, із складною купівельною спроможністю населення, українці змушені купувати дешевші і менш якісні аналоги вершкового масла”, — додає аналітик.

В цілому в УАК прогнозують подальше зростання ціни на масло на українському ринку.

До слова, за січень-лютий 2018-го проти аналогічного періоду 2017 року експорт молока і вершків незгущених зріс на 56% до 2224 тонн. На 59% зріс експорт кисломолочної продукції (до 689 тонн). Незначне зростання експорту спостерігаємо відносно сиру, морозива та казеїну.

Як повідомлялося раніше, в Україні очікується скорочення виробництва картоплі.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...