Юристи розповіли про унікальний судовий процес щодо СПУ, яку очолив Кива

У “Київській юридичній групі” розповіли про корпоративний конфлікт і унікальний процес у Вищому адміністративному суді через призначення Іллі Киви очільником СПУ.

Згідно повідомлення юристів, справа, про яку йде мова і яка слухалася в Вищому адміністративному суді, є “унікальною за складністю і ювелірною по багатогранності юридичних деталей”. При цьому підготовка до процесу почалася в 2016 року, а сам процес йшов більше року і можливо є прецедентом у судовій практиці нашої країни.

У 2014 року відбулося серйозний внутрішній корпоративний конфлікт між двома на той час формальними керівниками СПУ – Миколою Рудьковським і Петром Устенко. Згідно повідомлення, обидва були зареєстровані в Єдиному Держреєстрі України і могли без довіреностей представляти Партію.

Однак пізніше Рудьковський, змінив статут партії, прибравши з нього посаду, яку займав Устенко, юридично усунувши його від подальшого керівництва в СПУ. Після цього через адміністративний суд, який виніс позитивне рішення, зобов’язала Реєстраційну службу провести реєстраційні дії тих змін.

Однак в країні змінилася обстановка і Рудьковський виїхав з України, після чого реєєстарційна служба подала апеляцію на позитивне рішення адміністративного суду. Петро Устенко, єдиний після відходу Рудьковського формальний керівник СПУ, відкликав в цій же апеляції позов, поданий фактично проти нього Рудьковським, і процес був завершений.

Юридична фірма намагалася відстояти рішення за позовом Рудьковського, в якому “були пропущені всі строки для звернення до касацію, щоб хоч якось оскаржити відкликання позову, а крім цього не було особи, яку можна було представляти і яка могла б ініціювати перегляд справи, оскільки в Єдиному Держреєстрі єдиним керівником СПУ був позначений Петро Устенко.

На той час, однак, Міністерство юстиції ініціювало другий судовий процес, яким вирішило повністю ліквідувати Соціалістичну партію в зв’язку з «радянською символікою» у неї і порушенням у зв’язку з цим Закону про декомунізацію.

В цей другий процес в якості третіх осіб були залучені всі регіональні організації СПУ, які з цього процесу фактично і дізналися про те, що зміни до статуту СПУ, за які, в тому числі, голосували представники цих самих регіональних організацій, не зареєстровані.

На думку юристів, це було суттєвим порушенням прав і інтересів таких регіональних організацій, тому вони отримали процесуальну можливість звернутися з касаційною скаргою на рішення апеляції щодо припинення процесу.

Далі була технічна робота в апеляційному та касаційному Вищому адміністративному судах, в результаті якої було отримано те саме рішення ВАСУ, про який останнім часом часто можна чути і яким запускається в силу рішення першої інстанції за позовом Миколи Рудьковського.

По суті, результатом процесу має бути, в тому числі, усунення посади, яку раніше займав Петро Устенко і призначення керівником СПУ Миколи Садового. При цьому такі зміни повинні були бути «запущені» з 2015 року, тобто вступають в силу з моменту прийняття рішення першою інстанцією за позовом Рудьковського, – сказано у повідомленні.

“Київська юридична група” заявила, що отримала повністю позитивне рішення, однак результати цього процесу ще не оформлені повністю.

Нагадаємо, восьмого липня Кива повідомив про те що став главою СПУ, це повідомлення викликало шквал жартів у мережі.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...