Як в Україні отримувати пенсію у 500 євро і залишитись живим

Проблема гідного пенсійного забезпечення громадян України сьогодні є однією з ключових проблем нашої держави. Уряд, депутати та президент неодноразово говорили про збільшення виплат для літніх людей.

Однак отримувати середньоєвропейську пенсію в Україні, з неєвропейськими доходами громадян та рівнем тінізації економіки можливо лише за паранормального збігу обставин або за наявності привілейованого службового становища (депутатського, суддівського, шахтарського, журналістського та інших посвідчень).

Журналіст ІНФОРМАТОРа за допомогою пенсійного калькулятора ресурсу Cost.ua підрахував та дізнався чи можливо рядовому громадянину отримувати пенсію у 500 євро і залишитися при цьому живим.

Почати варто з бази нарахування пенсії – заробітної плати. Для того аби на старості років мати можливість отримувати такі великі в межах нашої держави виплати, вам знадобиться “чиста” заробітна плата у розмірі 20 тисяч гривень.

пенсія
Встановлені журналістами базові умови

Далі переходимо до віку, у якому громадянин має піти на заслужений відпочинок та розміру його трудового стажу. Ми встановили, що наш потенційний пенсіонер має відпрацювати на благо себе і держави 60 років та полишити це “невдячне діло” у 90 років. При цьому весь час умовний пенсіонер має відпрацювати на шахті, металургійному комбінаті чи атомній електростанції, тобто в важких або шкідливих умовах.

Ми продовжуємо згущувати фарби і встановлюємо у калькуляторі вік нашого “піддослідного”. За нашим внутрішнім чуттям, він народився 1920-го року, тобто на даний момент йому майже 100 років.

І тут починається найцікавіше. Програма пропонує обрати категорію громадян з особливими пільгами (ветеран війни, ліквідатор аварії на ЧАЕС, в’язень концтаборів чи багатодітна мати).

Беззастережно обираємо кожну з цих категорій. Імпровізований пенсіонер, за версією нашого видання пройшов надзвичайно тернистий шлях, став учасником всіх трагічних подій ХХ-го століття.

Він воював під час Другої світової війни, втратив близьких родичів, потрапив у концтабір та отримав державну відзнаку за подвиги.

Не оминула нашого уявного пенсіонера і аварія на Чорнобильській атомній електростанції, де наш герой був ліквідатором наслідків найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, став інвалідом першого ступеня.

Окрім своєї відверто непростої долі, наш герой встиг стати ще й почесним донором, врятувавши не одне людське життя своїми внутрішніми органами. Більш того наш змодельований пенсіонер зміг народити та виростити 10 дітей, а також отримати державні нагороди або стати призером міжнародних змагань.

Після того, як ми створили за допомогою калькулятора образ пенсіонера-героя, який прожив надскладне життя з безліччю труднощів, гідне екранізації голлівудськими кіностудіями, ми отримуємо від програми результат підрахунків – 16 тисяч 347 гривень і 24 копійки. Приблизно стільки має отримувати людина, яка пройшла описаний вище шлях.

пенсія
Результат проведеного експерименту

Одержана сума еквівалентна 510 євро 85 євроцентів. Це на 150 євро більше, ніж середня пенсія у Польщі. На 632 євро менше, ніж у Франції та на 1000 євро менше, ніж у США.

пенсії

Зрозуміло, що в реаліях розвитку української економіки, отримувати пенсію у 16 тисяч без особливих посад на кшталт судді, депутата чи шахтаря при середній зарплаті по країні у 9 тисяч – майже нереально. Це видно і з результатів проведеного журналістами видання експерименту, оскільки відсоток людей, який здатен витримати майже всі можливі знущання долі, пропрацювати 60 років умовним шахтарем, бути ветераном, донором і тд. – знаходиться на рівні статистичної похибки.

Важливо зазначити, що за допомогою пенсійного калькулятора Cost.ua визначається приблизний розмір державних виплат, який не враховує багатьох показників, однак дає можливість отримати приблизну цифру на підставі базових категорій та розміру доходів.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, що назвали область України з найнижчими пенсіями.

Максим Лиманський

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...