Тіньовий флот продовжує постачати Путіну ресурси
Про це пише сайт my.ua.
Ну що, Путін знову всіх переграв?
І я зараз не про війну, а про те, що поки світ грає з ним у шахи, він професійно грає в «Чапаєва»…
Це вже мій третій текст про «тіньовий флот» і нафтові долари, які Росія отримує від Заходу і за які вбиває українців.
Я нагадую вам:
-
Роль нафтового сектору в бюджеті Росії у 2023 році — 26% (¼ бюджету).
-
На фінансування війни Росія витрачає 1/3 свого бюджету.
-
Кожен нафтовий долар бюджету Росії — це по суті долар, спрямований на вбивство українців.
-
Доходи від морської сирої нафти становлять 186 млн євро на день.
-
За тиждень з моменту попереднього допису вони вже заробили $1,3 млрд. (!!!)
Що таке $1,3 млрд:
-
це 1,3 млн снарядів 152 мм або;
-
це 500 танків Т-90М або;
-
це 32,5 тис. ФАБ (500 кг), якими знищують українські міста або;
-
це 433 KN-23/24 – північнокорейські балістичні ракети або;
-
це 5 дивізіонів ЗРК С-300.
Продовжувати?
І це лише «меню» для Путіна за тиждень роботи «тіньового флоту», діяльність якого ми «не бачимо». Повноцінних санкцій з боку України досі немає. Відкритих кримінальних проваджень — теж.
Найцікавіше, що тіньовий флот — це особисте творіння Путіна та його найближчого друга Сєчіна, керівника «Роснефті». Ви не знайдете їх серед офіційних власників або бенефіціарів флоту. ФСБшні діячі звикли працювати через номіналів і підставних осіб.
Ще два тижні тому я писав про головні корпоративні центри, які керують тіньовим флотом. Одна з головних компаній — Coral Energy. Та сама, яка за підтримки і з часткою Медведчука постачала дизпаливо з Росії в Україну. Нагадаю, саме за Порошенка Медведчук отримав у користування трубопровід, що постачав дизель із Росії. Але це вже інша історія…
Повернемося до Coral Energy.
За наявною інформацією, у ФСБшників є напоготові кілька сотень компаній, які вони можуть оперативно задіяти, перереєструвавши судна, якщо та чи інша компанія потрапить під санкції. А це означає, що нам потрібно бити не тільки по компаніях і суднах (нагадую, які вже відомі і рух яких можна відстежувати в реальному часі), але й по руках, які керують, і по бенефіціарах.
Порившись в мережі, неважко знайти багато цікавого про цих осіб і зв’язки між ними:
-
Тахір Гараєв — головний «менеджер» Кремля, відповідальний за тіньовий флот і нафтові долари Путіна. Засновник і керівник Coral Energy. Повне ім’я: Гараєв Тахір Гадір Огли, 13.01.1980 р.н., громадянин РФ, Мальти та ОАЕ, ІПН РФ – 521475784. Володіє численними офшорами, має тісні зв’язки з владою РФ та Азербайджану, зокрема з Ігорем Сєчіним. Під санкціями України та США, але продовжує керувати бізнес-імперією через підставних осіб. Розшукується за запитом турецької прокуратури: http://surl.li/wukhyl
-
Етібар Ейюб — громадянин Азербайджану, керівник однієї з дочірніх компаній Coral Energy, бере участь у великих операціях з продажу російської нафти. Під санкціями США та ЄС.
-
Анар Медетлі — громадянин Азербайджану, зять Тахіра Гараєва, ключова особа у фінансовому управлінні Coral Energy. Можливо, раніше працював аташе Азербайджану в Марокко.
-
Ахмед Керімов — важлива фігура, пов’язана з фінансовими схемами Coral Energy. Має зв’язки з ФСБ РФ і азербайджанськими спецслужбами. Контролює понад 300 дочірніх компаній для обходу санкцій.
-
Халід Асадов — радник президента Азербайджану з економічних питань, фігурує у зв’язках з Ігорем Сєчіним. Підтримує діяльність Coral Energy та Polar Energy.
-
Азім Новрузов — відповідає за відмивання грошей, координує фінансові схеми для підтримки економіки РФ. Активно використовує рахунки в Туреччині та інших країнах для нелегальних операцій.
Очевидні зв’язки між особами та активами:
-
Гараєв і Медетлі — управляють Coral і Polar Energy через різних осіб для приховування реального контролю.
-
Адолет і Ахмед Керімови — координують операції Coral Energy, маючи зв’язки з ФСБ та спецслужбами Азербайджану.
-
Сєчін — «гаманцем» Путіна, контролює енергетичні активи через Coral Energy, допомагаючи обходити санкції.
Це досить детальний список осіб, які під санкціями і мають бути під слідством. Але світ і Україна їх майже не помічають.
Тепер щодо Азербайджану.
Українці масово оголошують бойкот «Сокару». Але з’явилися захисники компанії, які кажуть, що «Сокар» буде допомагати постачати газ у українську трубу (можливо, навіть російський), і це нібито захистить трубу від ракет і Україну — від морозів.
Азербайджан нібито постачав Україні снаряди та гуманітарку. Постачання снарядів Азербайджан заперечує (навіть якщо щось і було). А гуманітарної допомоги він надав на суму лише 5% від прибутку, отриманого з бізнесу з Росією. Як вам така угода з совістю?
Так ось.
Випадково чи ні, але саме громадяни Азербайджану, й причому досить високопоставлені, згідно з публічною інформацією, глибоко залучені у схеми тіньового флоту і забезпечення Путіна нафтовими доларами.
А Росія та Азербайджан днями заявили про спільне виробництво танкерів (!).
Знову випадковість?
Отже, питання випадковості азербайджанського громадянства у «операторів» тіньового флоту вже не стоїть. Висновки робіть самі.
Головне — пам’ятайте: тіньовий флот щотижня приносить Путіну $1,3 млрд і ресурси для знищення України та українців.
І нагадаю: не тільки санкціями потрібно переслідувати терористів.
Є ще один механізм — стаття 258-5 Кримінального кодексу України — фінансування тероризму. Санкція:
позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна (!) — у цьому випадку — всіх «тіньових» танкерів.
Українська влада вже завтра може почати кримінальне переслідування згаданих осіб. Це може включати:
-
ордер на арешт і запит на екстрадицію;
-
звернення до Інтерполу з проханням про «червоне повідомлення», що дозволяє затримати особу в будь-якій країні-члені Інтерполу;
-
внесення особи в санкційні списки — обмеження на фінансові операції і пересування.
Згідно з Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму (1999), держави-учасниці зобов’язані співпрацювати у переслідуванні осіб, підозрюваних у фінансуванні тероризму.
Тож маю ще одне питання:
А Генеральна прокуратура України вже відкрила кримінальні провадження?
Чи ми ще чогось чекаємо?