Вивезення сміття у Києві стане окремою комунальною послугою

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення, яке передбачає визначення послуги з вивезення побутових відходів окремою комунальною послугою, право на здійснення якої виборюється на конкурсних засадах.

Як відомо, на сьогодні збір і вивіз твердих побутових відходів (ТПВ) входить до комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

У свою чергу КМДА зазначає, що ці послуги у повній мірі не охоплюють збір і вивіз сміття, зокрема, в приватному секторі. Також існує проблема відсутності контрольованої системи вивозу ремонтних і будівельних відходів, низького рівня оплати населення за надані послуги, недостатності роздільного збору ТПВ, а також конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг.

“Законом про житлово-комунальні послуги передбачено, що послуга з вивезення сміття буде окремою комунальною послугою і має бути виведена з переліку послуг утримання будинків і прибудинкових територій. Цим рішенням ми хочемо впорядкувати процес надання житлово-комунальних послуг відповідно до законодавства”, – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Чиновник також пояснив, що тарифна політика у результаті нововведень не зміниться.

“Тобто виокремлюється із вартості послуг ЖКГ послуга на вивезення сміття. Це є справедливим, оскільки на сьогодні вивезення сміття відбувається в розрахунку кількості мешканців на норму утворення ТПВ, тобто розраховується по будинку і потім ділиться на квадратні метри. Відповідно, мешканці житлових будинків сплачують за метри квадратні, а не за фактичне накопичення відходів”, – говорить Пантелеев.

У повідомленні прес-служби КМДА висловили впевненість, що окрема послуга створить економічно збалансовану систему збирання сміття, дозволить споживачам укладати прямі договори з виконавцями послуг зі збирання та вивезення ТПВ.

Нагадаємо, наприкінці минулого року, київська влада домовилася з урядом Німеччини про виділення 180 тисяч євро на полігон відходів поблизу столиці.

У той же час, за словами експертів, попри те, що в Україні загострюється проблема з утилізацією відходів, вітчизняні підприємства змушені платити валюту, щоб закупити сміття за кордоном.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...