Виробники вітчизняної техніки повинні мати державні замовлення, – Ляшко

Лідер Радикальної партії відвідав унікальне підприємство з виробництва сільгосптехніки «Ельворті» – колишня «Червона Зірка».

Завод, заснований англійцями, має майже півтора столітню історію. Починали тут працювали лише 12 робітників, а вже в роки незалежності України на виробництві були задіяні понад 10 тисяч людей.

Нині ж – і тисячі немає. Одна з проблем – нестача ринків збиту.

«Ринок сільгосптехніки в Україні минулого року сягав 10 мільярдів гривень. З них вітчизняної техніки продано тільки на півтора мільярда. Все інше – імпорт. Імпортна техніка в України означає, що не заробляють українці, бо немає робочих місць, а від того і зарплат для українців. Тому наше завдання – зробити все, щоб була підтримка держави і вітчизняна техніка їздили на українських полях», – наголосив Ляшко.

Працівники підприємства пожалілися Олегу Ляшку і на нестерпні відсоткові ставки по кредитах. Нині на розвиток виробництва завод бере позики під 25 % річних. Нардеп впевнений, без державної підтримки вітчизняні підприємства не виживуть, а те, що пропонується урядом нині – замало.

«В цьому році передбачено 500 мільйонів гривень на компенсацію вартості вітчизняної сільгосптехніки. Тобто, коли фермери купують українську техніку, вони отримують 20 % компенсації. Ми вважаємо, що цього недостатньо. Компенсація має бути 30-40 %. Моє завдання –  щоб вітчизняні виробники виготовляли більше продукції, а українці від того мали б більше роботи і великі зарплати. Якщо середня зарплата на підприємстві – 6,5 тисяч гривень, я хочу, щоб вона була 15 тисяч гривень. А це можливо за умови, коли в державі є можливість взяти дешеві довгі кредити, більше продати техніки та більше створювати робочих місць. Треба купувати українське, а не імпортне», – підкреслив політик.

Наприкінці зустрічі Олег Ляшко привітав всіх жінок заводу з наступаючим 8 березня. Деяких приємний сюрприз від радикала застав прямо на робочому місці. Політик запевнив, що не дозволить забрати в українських жінок їхнє свято.