Волонтери розповіли, як працюють російські системи по виявленню снайперів

Нещодавно в Луганській області приціл Bushnell Elite Tactical, який використовували снайпери однієї з механізованих бригад ВСУ, був пошкоджений російською антиснайперскою системою. Ймовірно, це був індикатор «Луч 1-М».

Про це розповідають представники Фонду «Повернись живим» на своїй сторінці в Facebook.

Система, яка пошкодила приціл, працює на двох рівнях. На першому етапі спеціальний «пошуковик» шукає оптичні прилади в радіусі 2 км. Він же обчислює «якість» оптики – на відміну від снайперського прицілу, звичайний бінокль «пошуковику» буде не цікавий.

Далі в роботу включається лазер, який в радіусі до 2 кілометрів спалює сітчатку очей, шкодить лінзі приладу. Неозброєним оком пошкодження побачити дуже складно – реально підтвердити факт пропалювання лазером можна тільки після повного розбирання прицілу. Але зі зворотного боку прицілу побачити можна ледь помітний скол на лінзі.

У момент, коли російський прилад бив по Bushnell, снайпер не дивився в приціл. Це врятувало його. Коли аналогічна ситуація трапилася в минулий раз, військовий зміг відновити зір лише на 30%. Природно, після такого поранення про службу на посаді снайпера не може бути й мови.

Нагадаємо, харків’яни створили унікальну великокаліберну гвинтівку.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...