Після серії вибухів на Шрі-Ланці з країни вислали понад 600 іноземних громадян, серед яких близько 200 — ісламські проповідники.
Про це повідомляє AFP з посиланням на міністра внутрішніх справ Шрі-Ланки Ваджира Абеівардена.
Абеівардена пояснив, що у 200 священнослужителів були виявлені прострочені візи, за які було накладено штрафи, а потім вони були вислані.
«З огляду на поточну ситуацію в країні, ми переглянули візову систему і прийняли рішення посилити візові обмеження для релігійних проповідників», — сказав Абеевардена.
За даними уряду Шрі-Ланки, серія терактів у квітні була вчинена переважно місцевим проповідниками, які, як відомо, відвідували Індію і встановили там контакти з джихадистами.
Міністр не повідомив громадянства тих, хто був висланий, але поліція заявила, що численні іноземці, які прострочили свої візи, були з Бангладеш, Індії, Мальдівських островів і Пакистану.
Нагадаємо, 21 квітня на Шрі-Ланці сталися вісім вибухів. Три з них пролунали в католицьких церквах під час великодніх богослужінь, інші — в готелях. За даними місцевої влади, внаслідок нападів загинули 253 людини.
Відповідальність за теракти взяло на себе угруповання «Ісламська держава».
Влада Шрі-Ланки вважає, що вибухи влаштували учасники двох місцевих ісламістських угруповань, і припускає, що таким чином вони мстилися за напад ультраправого активіста на мечеті в Новій Зеландії, в результаті якого загинули 50 людей.
Після вибухів влада Шрі-Ланки заборонила носити одяг, який закриває обличчя, а також закликала громадян здати ножі, мечі та військову форму.