Влада намагається економити на людях замість того, щоб підвищувати їх добробут, – Сергій Рибалка

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка переконаний, що скороченням видатків на субсидії у наступному році влада намагається економити на українцях, замість того, аби підвищувати рівень їхнього життя.

Про це він написав у своєму блозі на сайті Ліга.

«В 2019 році за різними оцінками, субсидії недоотримають близько 4 млн громадян. Чи стали ці люди багатшими? Можливо, подешевшали енергоносії і комунальні послуги? Ні, влада просто намагається економити на людях замість того, щоб підвищувати добробут українських громадян», – переконаний Сергій Рибалка.

За словами політика, наступного року від 20 до 40% домогосподарств перестануть отримувати субсидії. «В проекті бюджету на 2019 рік Кабмін закладає на погашення субсидій не 71 млрд. грн., як поточного року, а 55 млрд. грн., тобто можна голосно заявити про 16 млрд. грн. економії на «двійниках», «багатіях», які нібито оформлювали субсидії на свої заміські палаци та на матерях-одиначках, які навмисно розлучалися із чоловіками задля отримання субсидії від держави. І це до того, що уряд обіцяє підняти ціну на газ на 25%, що потягне за собою зростання усіх тарифів та цін», – наголосив С. Рибалка.

Депутат підкреслив, що за останні п’ять років уряд жодного разу не зміг точно розрахувати обсяг субсидій, необхідних на наступний рік. Сергій Рибалка зауважив, що через таку недбалість чиновників за останні п’ять років на субсидії було виділено на 55 млрд. грн. більше, ніж планувалось.

«А отже щонайменше на цю суму занижувався дефіцит бюджету, на цю суму потрібно було шукати більше доходів – чи то від податків, чи то від кредитів. Якби розрахунки від самого початку були реалістичними, можливо, довелось би скоротити якісь менш важливі видатки, аби вписатися в норми пристойності. Однак цього не сталось. І немає жодних гарантій, що урядовці не прорахувалися і цього разу», – сказав народний обранець.

Він нагадав, що в результаті таких помилок, в 2017 році цілі квартали, а іноді навіть міста – де живуть переважно пенсіонери чи малозабезпечені отримувачі субсидій – залишались без ключових комунальних послуг. Адже влада ще до початку опалювального сезону витратила всі закладені на субсидії кошти, а нових не виділяла кілька місяців поспіль. «Тож ризик опинитися по вуха в смітті можна не лише через переповнене сміттєзвалище, а й коли просто не вистачатиме коштів на його вивезення», – резюмував Сергій Рибалка.

Нагадаємо, раніше Рибалка сказав, що українські виробники повинні мати державну підтримку для розвитку промисловості.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...