Влада Києва проти створення і розвитку територіальної громади міста

Ініціативна група киян об’єднавшись у Штаб захисту прав киян на місцеве самоврядування(далі – МС), звернулися до Київської влади з вимогами.

Кияни вимагають від влади рахуватись з думкою громади, –  повідомляє Корупціонер.

Вимоги:

Організувати проведення відкритого обговорення проблем територіальної громади (далі – ТГ), що зазначені в Концепції Статуту ТГ м. Києва і шляхів їх вирішення;

Доповнити міську цільову програму «Сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Києві на 2017 – 2019 рр.» реалізацією пілотних проектів по формуванню структурованої ТГ, а набутий досвід врахувати в Статуті ТГ м. Києва;

Забезпечити реалізацію вимог Закону України «Про ратифікацію додаткового протоколу до Європейської хартії місцевого самоврядування на право участі у справах органу МС» від 02.09.2014 р. № 1621-VII, у справах органу МС, а також в частині створення центру комунікацій при міської раді, забезпечення участі членів громади у програмах комунальних ЗМІ;

Ініціювати прийняття  Верховною Радою України закону про вибори депутатів місцевих рад на мажоритарній основі;створити Центр комунікацій при Київській міській раді; створити  програми при комунальних ЗМІ щодо висвітлення проблем ТГ.

Вищевказані вимоги були спричиненні дійсністю яка нас охоплює, а саме:
рішенням Київської міської ради від 20.12.2017 р. № 707/3714 , яким затверджена Концепція Статуту ТГ м. Києва.

В тексті цієї Концепції Статуту зазначено:

«Існуюча на сьогодні у м. Києві модель функціонування місцевого самоврядування та її локальна нормативно-правова основа не задовольняють потреб територіальної громади та її членів – жителів м. Києва  і не відповідають принципам Європейської хартії місцевого самоврядування, сучасним стандартам муніципальної демократії…

… відсутність субсидіарності (принцип субсидіарності є механізм, згідно з яким справи вирішуються на рівні їх виникнення – «знизу вгору») та реальної децентралізації (процес перерозподілу повноважень, від центрального управління на територіальне) у місті – територіальна громада міста Києва, по-суті, носить другорядний у порівнянні з іншими суб’єктами міської влади характер, що суперечить Конституції України та усім міжнародним стандартам місцевого самоврядування».

Стан місцевого самоврядування у столиці України, офіційно визнаний Київською міською радою, не відповідає Конституції України і потребує термінового реформування.

Тому необхідно починати з чогось та самим вибудовувати європейську систему самоврядування, де місця корумпованим чиновникам та продажним політикам не залишиться, а правоохоронні та контролюючі органи будуть вимушені виконувати закони нашої держави.

Але залиште ілюзії, діюча Київська влада, знайде привиди та обґрунтування, переверне з ніг на голову усі принципи побудови ТГ, використовуючи розбіжності в українському законодавстві. При цьому, буде стояти на позиції, що основним носієм місцевого самоврядування, його функцій і повноважень в місті є ТГ міста.

Як повідомлялось, столична громада пікетує забудову екопарку на Осокорках.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...