ВIRUCHIY 021, або “Час, що не втрачено” – у Приморську пройде міжнародний симпозіум сучасного мистецтва

0
290

З 4 по 18 вересня в місті Приморськ Запорізької області на території Туристичного комплексу «Райдуга» відбудеться міжнародний симпозіум сучасного мистецтва ВIRUCHIY 021 або “Час, що не втрачено», що об’єднає 20 митців з різних куточків України, Республіки Білорусь та Іспанії.

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») є наймасштабнішою художньою резиденцією України, що засновано 2006 року. За 16 років існування в резиденціях «Бірючого» прийняли участь майже 300 авторів і 14 арт-груп з 19 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Чорногорії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, Республіки Білорусь, Австралії, Канади, Ізраїлю, Боснії і Герцеговини, Сербії та Казахстану.

«Україна перебуває в пошуку власної історії. Не ідеологічного історичного наративу – це вже було в більшовицькому та націоналістичному проєктах та залишається у нашому суспільстві ретро-світоглядними течіями без візії майбутнього. Замість підганяти власну історію під певні ідеї чи стандарти, маємо поставитись до неї, як до історії хвороби, де кожна деталь має значення й мусить бути врахована. Інакше не матимемо правдивого діагнозу стану суспільствакоментує куратор проєкту BIRUCHIY 021 або «Час, що не втрачено», український арт-критик, публіцист, куратор виставок і культурних проєктів в Україні, США, Китаї, Киргизстані та Чорногорії Костянтин ДорошенкоЗ цієї позиції митцям пропонується осягнути персональну історію та історію країни, як насичений час, який, при всьому розмаїтті подій, від трагічних до переможних, не втрачений. Бо все, що відбувалося з нашою країною та її мешканцями, привело нас в наше сьогодні. Інша справа – що робити з цим досвідом? Які висновки ми отримаємо з нього, що візьмемо у майбутнє? Чи потягнемо туди роз’єднуючі неврози, образи, протистояння та стереотипи політики? Чи створюватимемо нову агору, громадянський консенсус, користуючись досягненнями прогресу заради побудови щастя? Власного, індивідуального, яке не існує без рівноваги з оточуючим світом та людством».

Костянтин Дорошенко, куратор проєкту «Час, що не втрачено»

За словами організатора резиденції та президента ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва» Геннадія Козуба (Запоріжжя)«Нові місця – завжди нові враження та емоції, нові рефлексії авторів. Наш симпозіум завжди був багатонаціональним. Як митці у художній спільноті, так і люди у громадському суспільстві, завжди знаходяться у взаємодії та в пошуку спільних рис, ідей та мрій. Тому від спілкування митців на нових територіях і у нових місцях ми очікуємо цікавий результат, спостерігати за створенням якого або приймати участь в цьому процесі буде дійсно щастям».

Геннадій Козуб, президента ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва»

В програмі мистецької резиденції заплановано проведення безкоштовних для відвідування лекцій, artist talks, презентацій та публічних обговорень суспільно важливих тем, як очно на території туристичного комплексу «Райдуга» так і онлайн на сторінках BIRUCHIY у соціальних мережах.

До дня міста Приморська, що святкуватиме свій 200-й день народження 17 вересня 2021 року, планується мультимедійна виставка за підтримки мерії міста.

Учасники проєкту:

Київ, Україна: Володимир Будніков, Анастасія Буднікова, Олександр Глядєлов, Ілля Ісупов, Олексій Зінченко, Жанна Кадирова, Світлана Ратошнюк, Влада Ралко, Денис Рубан, Олексій Сай, Іван Сауткін

Харків, Україна: Сергій Братков, Артем Волокітін, Тетяна Маліновська

Запоріжжя, Україна: Володимир Гуліч, Настя Лойко

Миколаїв, Україна: Віктор Покиданець

Львів, Україна: Юрій Коваль

Барселона, Іспанія: Ксав’є Ескала, Ніна Мурашкіна

Мінськ, Республіка Білорусь: Олексій Кузьмич, Олексій Луньов

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.