Війська Путіна та Асада вчиняли військові злочини в Алеппо, – ООН

У скоєнні військових злочинів у Сирії винні всі сторони конфлікту.

Такий висновок міститься в доповіді Міжнародної комісії ООН з розслідування подій в Сирії, – повідомляє Deutche welle.

В центрі уваги експертів була ситуація під час боїв за Алеппо в 2016 році.

У доповіді говориться, що всі учасники боїв за Алеппо, включаючи сирійські урядові війська, та ВКС РФ, що їх підтримували, а також сирійську опозицію, здійснювали військові злочини під час спроб взяти місто під контроль у липні-грудні 2016 року.

У звіті сказано, що ВПС Сирії і ВКС Росії наносили по районах східного Алеппо, що утримувала опозиція, “щоденні повітряні удари”, в результаті яких сотні людей були вбиті. Також в результаті ударів були зруйновані кілька медустанов. Крім того, в документі сказано, що сирійська урядова авіація “навмисно” розбомбила колону з гуманітарним вантажем, що призвело до 14 жертв та зупинення операції з надання допомоги місцевому населенню.

Втім, наголошується, що окремих згадок того, в яких саме військових злочинах підозрюється російська сторона, в звіті не міститься. Автори доповіді зазначають використання касетних боєприпасів, що скидалися з повітря, однак не покладають відповідальність за це адресно – на Москву чи Дамаск. Нарешті, комісія ООН звертає увагу на те, що сирійські ВПС застосовували “бомби з хлорином в населених районах”, що спричинило за собою загибель “сотень мирних громадян”.

Нагадаємо, що правозахисна організація Human Rights Watch вже звинувачувала уряд Сирії у застосуванні хімічної зброї в останні місяці битви за Алеппо.