Відповідальність за стрілянину у Франції взяла на себе ІДІЛ

«Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за напад, в результаті якого 20 квітня на Єлисейських полях в Парижі загинув один і отримали поранення двоє поліцейських.

Афілійована з екстремістським угрупуванням інформагентство Amaq заявило про причетність бойовиків до атаки «в самому серці Парижа» і визначило нападника як бельгійця Абу Юсифа.

Президент Франції Франсуа Олланд, коментуючи подію, засудив «терористичний» інцидент і пообіцяв «абсолютну пильність» за кілька днів до президентських виборів 23 квітня. Кілька кандидатів припинили свою передвиборчу активність, а один з них закликав до припинення виборчої кампанії.

Французькі прокурори повідомили, що намагаються визначити, чи мав нападник спільників. Представник міністерства внутрішніх справ П’єр-Анрі Бранде повідомив, що нападаючий припаркував машину навпроти поліцейського автомобіля і відкрив вогонь з автоматичної вогнепальної зброї. Після цього він, продовжуючи стріляти, спробував сховатися, але був убитий поліцією.

Нагадаємо, чоловік, що влаштував стрілянину в центрі столиці Франції, раніше був засуджений на 15 років за напад на поліцейських.