Відмова України від ядерної зброї була стратегічною помилкою, – Ляшко

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко на 11-му Київському Безпековому форумі заявив, що відмова України від ядерної зброї була стратегічною помилкою.

Політик закликав президента України ініціювати зустріч безпосередніх підписантів Будапештського меморандуму – колишнього президента США Клінтона та прем’єр-міністра Великобританії Мейджора для того, щоб обговорити механізми його виконання, – передає прес-служба парламентської фракції.

«Міжнародна угода щодо обміну третього в світі ядерного арсеналу на гарантії територіальної цілісності та незалежності виявилася невдалою. Будапештський меморандум про безпекові гарантії показав свою неефективність для нашої національної безпеки. Як засвідчила історія, він став стратегічною помилкою, за яку ми сьогодні платимо кров‘ю, життями і територіями. Багато з наших партнерів навіть радять нам змиритися з тим, що Будапештський меморандум, мовляв, «не спрацював» та «перегорнути сторінку». Як і більшість українців, я не погоджуюсь з такою порадою. Ми не сприймаємо наше одностороннє ядерне роззброєння як перегорнуту сторінку», – наголосив Ляшко.

Лідер Радикальна партія підкреслив, що невиконання гарантій, даних країнами-підписантами Будапештського меморандуму Україні, розв’язує руки іншим країнам світу у розробці та застосуванні ядерної зброї.

«Я невтомно наголошую нашим партнерам базову істину: «pacta sunt servanda» – «угоди повинні виконуватися». Цей принцип міжнародного права і порядку охоплює усі легітимні міжнародні домовленості, включно з Будапештським меморандумом. Як можна ігнорувати цей фундаментальний міжнародно-правовий документ, що реалізує найважливіший аспект колективної безпеки у світі – принцип ядерного нерозповсюдження? Який деструктивний сигнал це надсилає усьому світу, зокрема Північній Кореї, Ірану та іншим?», – обурився політик.

Олег Ляшко пропонує на міжнародній конференції у Києві обговорити механізми дієвого виконання Будапештського меморандуму. Зокрема, посилення санкцій щодо Росії, надання Україні масштабної військової допомоги та прискорене включення нашої країни в існуючі системи безпеки.

«Вироблення міжнародною спільнотою на чолі із США конкретних механізмів виконання гарантій за Будапештським меморандумом має зрештою постати в практичній площині. Це в інтересах України, Сполучених Штатів Америки, Європи і всього світу!», – підкреслив лідер Радикальна партія.

Крім того, Олег Ляшко переконаний, щоб зупинити російську агресію, Україна має встановити стратегічне партнерство із США. Саме для цього ще рік тому лідер Радикальної партії ініціював ухвалення Верховною Радою звернення до Конгресу США із закликом надати Україні статус Основного союзника поза НАТО, укласти з Україною пряму оборонну угоду і добивається позитивного рішення з боку США.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...