Велика Британія уклала контракт на створення лазерної зброї для армії

Міністерство оборони Великобританії уклало контракт на суму 30 млн фунтів (37 млн доларів) для створення прототипу лазерного зброї.

Мета розробки такого прототипу полягає в тому, щоб зрозуміти, чи може технологія “спрямованої енергії” дати перевагу збройним силам, – пише 112 Україна.

Демонстрація системи планується на 2019 рік. Контракт укладено відразу з декількома європейськими оборонними компаніями, які будуть працювати над новою технологією спільно.

Оцінювати прототип будуть по тому, наскільки точно він зможе вибирати і відстежувати цілі на різних відстанях і в різних погодних умовах – на суші і над водою.

Як пояснює Пітер Купер з британської Оборонної науково-технічної лабораторії (DSTL), у проекті “використовуються інноваційні дослідження з метою зрозуміти потенціал технології потужних лазерів”.

За його словами, ця технологія може виявитися більш ефективною відповіддю на нові загрози, з якими можуть зіткнутися збройні сили Великобританії.

Міністерство оборони вело переговори за контрактом з оборонним консорціумом, який називається UK Dragonfire кілька місяців, і зараз формально оголосив, що тендер виграв саме він.

Представник міністерства оборони повідомив BBC, що прототип розробляється не в цілях дати відсіч якоїсь конкретної загрози, а щоб оцінити, чи може такий тип зброї підвищити ефективність збройних сил.

Армія США експериментує з лазерами високої потужності вже кілька десятиліть. Проте до недавнього часу за різних технічних труднощів використовувати їх в реальних боях було неможливо.

Між тим одна бойова лазерна установка під назвою Laws надійшла на озброєння військово-морського флоту США і в 2014 була встановлена на кораблі USS Ponce, що знаходився в Перській затоці.

Цим лазером були знищені цілі на невеликому судні, яке з великою швидкістю наближався до корабля, а також збитий невеликий дрон в небі.

За словами Харієт Болдуін, співробітниці міністерства, що відповідає за оборонні закупівлі, саме завдяки по-справжньому інноваційним проектам, таким як створення бойової лазерної установки високої потужності, “наша країна буде на крок попереду інших”.

Якщо випробування пройдуть успішно, перші лазерні гармати можуть вступити на службу британської армії в середині 2020-х років.

В консорціум UK Dragonfire входять компанії MBDA, Qinetiq, Leonardo-Finmeccanica GKN, Arke, BAE Systems і Marshall ADG

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...