Вчені знайшли спосіб загальмувати старіння мозку

Дослідники зі Стенфордського університету у США провели досліди з переливанням крові мишам і виявили процеси, що викликають у гризунів передчасне старіння.

У ході дослідження біологи вивчили активність генів в старих клітинах гематоенцефалічного бар’єра, що відокремлює кровоносну систему в мозку від нервових клітин. Вчені вводили плазму крові старих мишей в череп молодих гризунів і аналізували вплив ін’єкції на гіпокамп – найбільш вразливу для нейродегенеративних хвороб область мозку, – повідомляє РИА.

З’ясувалося, що після переливання в клітинах бар’єру активуються гени, що відповідають за синтез білка VCAM1. У молодих мишей з’явилися ознаки порушення роботи мозку, запалення, також знизилася “народжуваність” нових нервових клітин. На старих же ссавців ін’єкція такого ефекту не справила.

Вчені припускають, що блокування білка VCAM1 може допомогти запобігти передчасному старінню мозку. Уже для генетично модифікованих молодих гризунів плазма старих мишей не настільки небезпечна, нейродегенерацію також вдалося зупинити за допомогою антитіл.

Результати експерименту, як вважають біологи, можуть бути корисні для розробки антивікової терапії, що впливає на бар’єр між кровоносною системою і нервовими клітинами.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...