Вчені заявили, що знайшли спосіб омолодити серце і судини на 20 років

Група вчених під керівництвом фахівців з Колорадського університету у Боулдері провела дослідження з метою з’ясувати можливість омолодження кровоносних судин людини.

Експеримент провели за участю 20 літніх людей у ​​віці від 60 до 79 років. Половина з них протягом шести тижнів вживала андіоксдант MitoQ, дія якого націлене на мітохондрії. Решта пацієнтів приймали плацебо.

Через півтора місяця вчені перевірили, як функціонує серцево-судинна система учасників експерименту. Після цього групи поміняли місцями і провели випробування повторно.

У результаті, як пише РИА, в учасників спостерігалися судинні зміни, еквівалентні омолодженню на 15-20 років. Зокрема, робота судин покращилася на 42%. Такі показники у перспективі можуть знизити ризик розвитку захворювань серця на 13%.

“Це перше клінічне випробування, що оцінює вплив мітохондріальних антиоксидантів на функціонування кровоносних судин людини”, – каже головний автор дослідження Метью Россман.

За словами Россмана, подібні методи лікування “мають реальні перспективи для зниження ризику серцево-судинних захворювань, пов’язаних з віковими змінами”.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, які популярні ліки можуть призвести до серцевого нападу та інсульту і назвали “найкращу у світі дієту” для оздоровлення організму.

Також, минулого року українські кардіохірурги повідомили про розробку абсолютно нового типу серцевого клапана.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...