Вчені заявили, що виявили причину алкоголізму і зловживання солодощами

Вчені провели масштабне дослідження, у результаті якого виявили, у чому полягає причина надмірного потягу до алкоголю та солодощів.

Дослідники вивчили дані близько півмільйона людей, які здали зразки крові, слини і сечі. З’ясувалося, що власники гена FGF21 частіше за інших їли солодощі і вживали алкоголь. Проте, не дивлячись на нездорові харчові звички, у цих людей спостерігалася низька жирова маса, повідомляє РИА.

Деякі мутації FGF21 призводять до появи алелей (різних форми одного і того ж гена), що викликають схильність до вживання алкоголю і солодощів. Люди, що мають цей ген, частіше страждають від високого артеріального тиску.

Вважається, що FGF21 відповідає за апетит. Він виділяється клітинами печінки і визначає чутливість до інсуліну. Як вважають дослідники, це пояснюється тим, що він безпосередньо діє на центр задоволення в мозку людини і змінює його роботу.

Зазначимо, за даними норвезьких вчених, алкоголь сильніше шкодить здоров’ю бідняків, ніж багатіїв, а за інформацією ВООЗ, пияцтво може призвести як мінімум до семи видів раку.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...