Вчені розповіли про небезпеку парацетамолу

Вчені зі США провели дослідження, з’ясувавши шкоду, яку може завдати людському організму популярний анальгетик, що надає жарознижувальну дію – парацетамол.

Зокрема, за даними науковців, вживання ліків на основі парацетамолу може призвести до порушення репродуктивної функції і проблем з розвитком плоду.

Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 455 добровольців старше 18 років, а також проаналізували архівні результати обстеження 1 880 європейських близнюків і 1235 людей з афроамериканськими та іспанським корінням.

Фахівці виявили, що у всіх пацієнтів, що приймали ліки на основі парацетамолу, спостерігалося виснаження статевих гормонів, еквівалентне старінню організму на гормональному рівні на 35 років, – пише РИА.

Наголошується, що така клінічна картина може призвести до дисфункції плаценти та порушення статевих функцій. Крім того, приймання парацетамолу під час вагітності може спричинити за собою виникнення проблем, пов’язаних з розвитком нервової системи ембріона.

У той же час в Каліфорнійському університеті Сан-Дієго відзначили, що дослідження проводилося методом спостереження і демонструє лише збільшення ризику виснаження гормонів у пацієнтів, які приймали препарат. Однак для того, щоб говорити про причинно-наслідковий зв’язок, необхідні подальші клінічні випробування, у рамках яких частина добровольців буде приймати парацетамол, а інші – пустушки.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...