Вчені дізналися нову причину розвитку інфаркту

Вчені дізналися нові фактори, котрі можуть сприяти розвитку небезпечної хвороби – інфаркту.

Так, за новими даними, у дітей і підлітків, які піддаються або стають свідками насильства, вище ризик розвитку серцево-судинних захворювань в майбутньому, – повідомляє РИА з посиланням на дані Американської асоціації серця.

Проаналізувавши матеріали численних наукових досліджень, вчені виявили залежність між перенесеними душевними травмами в дитячому віці і ризиком розвитку ряду небезпечних хвороб. До потрясінь, які можуть негативно вплинути на здоров’я серця, дослідники віднесли емоційне, фізичне або сексуальне насильство, знущання з боку однолітків, зловживання батьків алкоголем або наркотиками, розпад сім’ї і інші проблеми.

Згодом у таких людей спостерігається підвищений ризик розвитку інфаркту, інсульту, коронарної недостатності, гіпертонії, ожиріння і діабету другого типу.

До сих пір не встановлено, який саме механізм впливу цих явищ на розвиток хвороб, проте сучасні дослідження дозволяють припустити, що роль відіграють поведінкові, психічні та біологічні реакції на стрес. Наприклад, причиною підвищеного ризику серцево-судинних захворювань і діабету може бути куріння і звичка до переїдання, яка виникає у зазначеної групи людей.

Нагадаємо, цього року американські вчені створили штучний серцевий м’яз для людей, котрі перенесли інфаркт. Також українські кардіохірурги повідомили про успішну розробку абсолютно нового типу серцевого клапана.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...