Вашингтон припиняє поставки надсучасних літаків у Туреччину через її зв’язки з РФ

Сенат США вніс поправку до законопроекту, що блокує поставки бойових літаків F-35 до Туреччини, яка досі не відмовилась від закупівлі російських систем ППО С-400.

Про це повідомив у четвер американський центральний телеканал CNN.

“Двопартійна група законодавців внесла поправку до законопроекту про асигнування Державного департаменту та закордонних операцій, яка забороняє використання в рамках програм Держдепу, операцій за кордоном та пов’язаних з ними коштів для “передачі або сприяння передачі літаків F-35 до Туреччини”, допоки держсекретар не доповість, що Туреччина відмовляється від придбання російських систем ППО С-400″, – зазначає телеканал.

Таким чином, сенатори намагаються завадити Анкарі отримати сучасні літаки-невидимки на тлі погіршення американсько-турецьких відносин, а також побоювань щодо витоку секретних характеристик бойового літака. Таку позицію поділяє також міністерство оборони США.

За словами високопоставленого представника Пентагону, стурбованість полягає в тому, що російські системи С-400, особливо якщо вони будуть підключені до інтегрованої системи ППО Туреччини, зможуть зібрати технічні дані про бойові можливості F-35. Ця інформація може потрапити в руки росіян через навмисні або ненавмисні дії, де її можуть використати для нових бойових розробок.

Нагадаємо, що раніше Держдеп підтримав продаж Бельгії літаків F-35.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...