Варто очікувати зміцнення долара та послаблення євро, – експерт

У 2016 році Україна посіла 18 місце за рівнем інфляції у світі, а зростання споживчих цін досягло найвищого рівня серед країн Європи і СНД.

В інтерв’ю для журналіста ІНФОРМАТОРа керівник економічних програм Інституту суспільно-економічних досліджень Ярослав Жалило розповів, чого українцям варто очікувати від курсу гривні та цін на пальне у 2017-му.

“Ми прогнозуємо, що протягом року реальної девальвації не відбудеться, а номінальна змінюватиметься разом із темпом інфляції. Виходячи з цього, разом з урахуванням багатьох економічних показників та внутрішньої акцизної політики, курс за долар складатиме приблизно 30 гривень”, – повідомив Жалило.

Разом з тим, експерт зауважив на тому, що у світі змінюється співвідношення курсів валют.

“Фахівці очікують зміцнення долара та послаблення євро. Більше того, деякі фінансові аналітики заявляють про співвідношення 1:1 до кінця цього року.

Ми звикли дивитись курс гривні за курсом долара, але якщо оцінити гривню за курсом євро, то він залишився практично таким, яким був і рік тому. Усі оцінюють долар як нерушійний еквівалент, але зараз у світі відбуваються процеси, які змінюють вартість базових валют”, – заявив економіст.

У прогнозуванні цін на пальне, керівник ІСЕД зауважив на тому, що сьогодні активно розглядається питання про збільшення вартості нафти на світових ринках.

“Багато очікують від каналів США. Якщо Сполучені Штати розблокують свої родовища, як вони це обіцяли зробити, то тенденція підвищення цін на нафту зупиниться”, – повідомив Ярослав Жалило.

Нагадаємо, раніше служба Державної статистики повідомила, що заборгованність населення України з оплати житлово-комунальних послуг за 2016 рік склала 16 мільярдів гривень.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...