В Уряді дезінформують щодо мораторію на експорт лісу, – Галасюк

Заяви віце-прем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України щодо питання мораторію на експорт українського лісу-кругляка не відповідають дійсності та українським інтересам.

Про це заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Зокрема, народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка прокоментував твердження Іванни Климпуш-Цинцадзе про те, що мораторій на експорт лісу, начебто, є єдиним питанням, яке блокує для нас отримання подальшої некредитної макрофінансової допомоги ЄС.

“Ця “макрофінансова допомога” – кредит, який треба повернути через 15 років. Пересвідчитись у цьому можна, прочитавши перші рядки відповідного Меморандуму з ЄС: “Європейський парламент та Рада ЄС прийняли рішення про надання макрофінансової допомоги Україні у розмірі до 1,8 мільярда євро у вигляді кредиту (Рішення ЄC 2015/601)».

Умови надання, строк погашення та проценти за користування кредитом визначені у відповідній кредитній угоді”, – наголосив Галасюк.

Крім того, голова Комітету відзначив – мораторій повністю відповідає зобов’язанням України в рамках СОТ, хоча віце-прем’єр стверджує протилежне, “фактично звинувачуючи власну країну у порушенні міжнародних зобов’язань”.

“Наш мораторій не суперечить Угоді з СОТ, яка передбачає низку дозволених виключень: з міркувань збереження природних ресурсів, які вичерпуються (якщо такі заходи застосовуються разом з обмеженням внутрішнього виробництва чи споживання), з метою послаблення чи попередження критичного дефіциту товарів, що мають вагоме значення для країни, що експортує тощо. До того ж мораторій є тимчасовим (10 років) і недискримінаційним (всі країни)”, – пояснив Віктор Галасюк.

За його словами,  прийняття рішень про порушення умов міжнародної торгівлі ГАТТ та СОТ здійснюється відповідно до регламенту та офіційних процедур компетентними органами СОТ і може тривати роками, а поки такого розгляду взагалі не було.

“Все що відбувається – міжнародний політичний процес високого рівня з грою в піддавки з боку окремих українських урядовців”, – вважає політик.

Більш того, за словами фахівця, 10-річна заборона вже дала суттєвий позитивний економічний ефект для української деревообробки, меблевої та паперової промисловості та економіки в цілому – додаткові інвестиції, товарний експорт, нові робочі місця, більше податків до бюджетів всіх рівнів, хоча віце-прем’єр це заперечує.

“М’яко кажучи, дивна позиція як для українського урядовця найвищого рівня. Сподіваюсь, що це все ж таки непоінформованість та непорозуміння, а не компрадорська політика на догоду іноземним імпортерам української сировини”, – прокоментував парламентар, запевнивши у готовності надати необхідну інформацію урядовцям, зацікавленим у вирішенні питання на користь України.

Нагадаємо, раніше Віктор Галасюк заявив, що Україна може стати інвестиційною платформою, куди прийдуть американські та європейські інвестиції, від чого виграють й американські платники податків, інвестуючи в Україні та заробляючи на цьому. Стратегічними галузями української промисловості економіст назвав машинобудування, агропереробка, ІТ-галузь, також вагонобудування та літакобудування.