В Україні триває війна нового покоління

За три роки російської військової інтервенції проти України, інформаційна політика РФ трансформувалася у тотальну дезінформаційну агресію, яка демонізує український народ в очах російського та світового суспільства.

У січні 2013 року, начальник російського генштабу Валерій Герасимов презентував концепцію реалізації російських інтересів на території інших країн із застосуванням воєнних сил.

Незабаром ця концепція стала основою нової воєнної доктрини РФ. У ній описувалась “гібридна війна” і зауважувалось, що у ХХІ столітті війни вже не оголошуються офіційно.

В інтерв’ю для журналіста ІНФОРМАТОРа депутат Рівненської обласної ради, член Радикальної партії Олега Ляшка Володимир Ковальчук пояснив, чому не можна називати цю війню “гібридною”.

“Якщо говорити про термін «гібридна війна», то ним називають ситуацію, коли агресор створює у державі, яку прагне завоювати, внутрішні протиріччя та конфлікти.

Але ж ми всі розуміємо, що конфлікт на сході України без постійної «гуманітарної допомоги» Росії у вигляді зброї, без її військових, не розгорівся б і, тим паче, не досяг таких масштабів.

Яка може бути «гібридна війна», яка АТО, якщо у майже трирічній війні вже офіційно зафіксовано 10 тисяч жертв? Це – пряма, безпосередня експансія Росії, з чітким наміром – розбалансувати та дестабілізувати нашу країну.

Все йде за певною спіраллю: сто років тому Україна також здобула незалежність у 1917 році, і більшовицька Росія, не стерпівши поряд з собою незалежної держави, її зруйнувала. Нині – те ж саме. З 1991 року Москва ні на мить не припиняла ставитись до України, як до свого васала. Утім, є й інша сторона.

Чи робили протягом цих років керівники нашої держави хоча б щось, аби зупинити апетити сусіда-агресора? Згадайте, коли стався напад Росії на Грузію, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко хихотіла разом з Путіним в Криму і підігравала представникам РФ, не визнаючи цю війну, як такою, та не вважаючи напад на суверенну державу обурливим і таким, що протирічить міжнародному праву!

Три роки тому відбулося грубе вторгнення Росії у нашу державу. Агресор скористався, як і сторіччя тому, чварами між політиками та нестабільною соціально-економічною ситуацією. На жаль, у нас не було рішучого національного лідера, який дав би гідну відсіч агресору та захистив наші території.

Натомість відбувалася політика умиротворення агресора. Лише український народ, який самооргонізувався в потужний волонтерських рух, добровольчі батальйони, а також допомога ЗСУ – завадили Кремлю втілити план захоплення України.

Називати цю війну гібридною не можна. Адже «гратися» з цим терміном почали саме українські політики, не визнаючи реальну війну війною”, – розповів депутат.

Переважна більшість міжнародних і вітчизняних експертів сходяться на думці, що Росією була розв’язана і досі триває так звана «гібридна війна» проти України.

Її особливість полягає у тому, що РФ провадить як ведення агресивних військових дій під прикриттям незаконних збройних формувань, так і одночасно застосовує широкий спектр політичних, економічних, а також інформаційно-пропагандистських заходів.

Лідер націоналістичного руху “Карпатська Січ” Тарас Деяк  вважає, що ті події, які зараз відбуваються на сході України неможливо вмістити в рамки одного визначення.

“Для нас це безперечно є війною. Чи можна її назвати гібридною? Скоріше так, чим ні, адже у конфлікті перетинаються інтереси багатьох фінансових політичних груп, сторони активно застосовують підлі методи, а не вдаються до звичайних бойових дій за українську землю.

Ми спостерігаємо різноманітні види пропаганди, саботажну діяльність, а на початку війни Росія максимально намагалась зробити вигляд, що дійсно група сепаратистів з озброєнням вкраденим в міліції може воювати проти регулярної армії та сотень добровольців.

Українцям замилили очі ще з часів майдану.

1477308747-9818

Ми здобудемо шанс на перемогу і на створення могутньої незалежної країни лише в тому випадку, якщо більшість українців перестане мислити за шаблонами, які їм нав’язують телеканали та провладні інформаційні ресурси, відкриють очі і почнуть тверезо оцінювати те, що відбувається навколо нас та всередині країни.

Якщо так станеться, то у багатьох сьогоднішніх “героях” можна буде віднайти зрадників, а ті, проти кого українців налаштовують ЗМІ та західні грантожери – виявляться цінними союзниками”, – розповів журналісту ІНФОРМАТОРа Тарас Деяк.

Дійсно, парадигма «гібридної війни» зручна тим, що переводить увагу з основних проблем на другорядні. З’являється віра в «особливі інструменти», які можуть допомогти протистояти агресії. «Боротьба» переходить у ті сфери, де боротися вже нема з чим.

Нині Україна переживає момент істини. Нам доведеться відповісти собі та всьому світові, чи спроможні ми здолати агресію однієї з найбільших країн континенту.

Лілія Кузьменко
для ІНФОРМАТОРа

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...