В Україні скоротиться виробництво картоплі, а часнику – збільшає

Таку думку висловила Тетяна Гетьман, аналітик плодоовочевого ринку.

Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

За очікуваннями експерта, цьогоріч відбудеться чергове скорочення виробництва картоплі у комерційному секторі, втім населення також може скоротити площі під “другим хлібом”.

Капуста серед виробників залишається популярним овочем: за прогнозами, очікується збільшення виробничих площ по ранній та пізній капусті. При цьому через довгу зиму капуста півдня може “зустрітися” з капустою Закарпаття, цей фактор впливатиме на її ціну.

Виробництво моркви й буряку буде рости, а ціна на них падатиме. Спостерігається тенденція до збільшення виробництва напівфабрикатів та фасованої продукції з цих овочів.

На ринку часника очікується суттєве збільшення виробництва та імпорту. За оцінками компаній, які торгують насіннєвим матеріалом, в Україні площа під часником збільшиться на 1000 га, і це при тому що в Китаї — найбільшому імпортерові часнику на вітчизняний ринок — рекордні перехідні запаси.

“В Україні формується інакший попит, ціна вже не настільки важлива, як це було 3 роки, тому на ці зміни треба оперативно реагувати, — каже Гетьман. — Ринкова ціна формується в умовах балансу попиту та пропозиції. Виробникам варто контролювати собівартість, знижуючи її, та знижувати ризики, пов’язані з падінням ціни”.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...