В Україні досі діє схема “відмивання” грошей через банки

В Україні триває процес “зачистки” банківської системи.

Починаючи з часів Революції Гідності з ринку було виведено понад 84 банки.

У коментарі для журналіста ІНФОРМАТОРа заступник керівника ГО “Публічний аудит” Матвій Холошин пояснив, чим спровоковане масове визнання українських банків неплатоспроможними.

“У нас відбулася тотальна зміна влади, внаслідок чого знецінилася нерухомість, фабрики та підприємства. Їх зараз вигідно купити і, що дуже важливо, є можливість “віджати”.

Якщо брати до уваги саме банківську сферу, то там працює схема, в основі якої лежить перерозподіл найвигідніших ліквідних активів від одних власників до інших. Кожен посадовець купує собі банк, щоб через нього “прокачувати” кошти через залучення інвестицій і депозитів.

І 15 років тому, і зараз, подібна схема продовжує діяти – власники банків заманюють клієнтів великими відсотками депозитних вкладів, хоча насправді в нього не достатньо уставного капіталу для виплати дивідендів. Зрештою, банк оголошує себе банкрутом, а люди втрачають свої гроші”, – пояснив експерт.

“Рано чи пізно це стане предметом розслідування компетентних органів і ми зможемо дізнатися такі подробиці, про які навіть не здогадуємося”, – передбачає Холошин.

Він також наголосив на тому, що НБУ вдається до найрізноманітніших заходів, аби змусити людей принести свої гроші і наповнити банківську систему, для того щоб у країні запрацювало хоча б кредитування.

Із цього експерт зробив висновок, що нове обмеження НБУ про зниження розрахунків готівкою до 50 тисяч гривень, говорить тільки про те, що у громадян, при здійсненні великих фінансових операцій не залишиться вибору, як прийти в банк і сплачувати шалені комісійні збори.

“Але я можу вас переконати в тому, що наш народ вже давно навчився обходити усі ті “пастки”, які щодня встановлює українська влада”, – заявив Матвій Холошин.

Нагадаємо, НБУ погрожує визнати 12 банків неплатоспрможними.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...