В центрі українського міста досі висить мозаїка зі Сталіним і Леніним (ФОТО)

У 2018 році портрет Сталіна висить на видноті в самому центрі міста Новгород-Сіверський.

Про це пише газета “Експрес”.

“Мозаїки з портретами комуністичних вождів на стіні старої водонапірної башти зробив місцевий художник ще в 1935 році, — розповідає Борис Домоцький, краєзнавець. — У часи перебудови зображення Сталіна прикрили листом заліза. З часом знову відкрили — і ці два портрети дійшли до наших днів. Скільки я не просив їх демонтувати — влада наразі навіть пальцем не поворухне!”

Ситуація обурила Володимира В’ятровича, директора Інституту національної пам’яті. Він написав листа до прокуратури — про вчинення кримінального правопорушення. Мовляв, влада містечка порушує закон і не бажає проводити декомунізацію. У прокуратурі відреагували: розпочали провадження за статтею 436 Кримінального кодексу. Покарання вона передбачає доволі суворе — обмеження або навіть позбавлення волі до п’яти років!

“Це, зізнаюся вам, перша така справа на території Чернігівської області. Будемо ретельно з’ясовувати всі обставини”, — каже Сергій Юрась, начальник слідчого відділення Новгород-Сіверського відділу поліції.

Натомість керівники міста певні, що проблема надумана та що її  роздмухують деякі активісти.

“У законі сказано, що декомунізації підлягають пам’ятники і пам’ятні дошки діячам СРСР. А ці зображення не є ані тим, ані іншим, — вважає Олег Бондаренко, новгород-сіверський міський голова. — Ці дві мозаїки — певна туристична цікавинка нашого міста. Приїздять люди, залюбки фотографують ту башту — адже такого більше ніде немає!”

“Серед мешканців міста переважає така думка — “нехай собі висять, бо це наша історія”, — скрушно каже краєзнавець Борис Домоцький. — Наше місто неподалік кордону з Росією. Тому й такі настрої в місцевих людей…”

Нагадаємо, селяни відмовляються зносити пам’ятник Леніну.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...