В ООН повідомили, скільки цивільних загинули з початку війни на Донбасі

В Організації Об’єднаних Націй повідомили, скільки цивільних загинули та отримали поранення з початку війни на Донбасі.

З початку війни на сході України загинули понад 2,5 тисячі цивільних, понад 9 тисяч отримали поранення, – повідомив координатор системи ООН в Україні Ніл Уокер в своїй доповіді державам-членам організації в Нью-Йорку.

Уолкер підкреслив, що з початку конфлікту на Донбасі близько 4,4 млн людей опинилися у важкій гуманітарній ситуації. З них 3,4 млн гостро потребують гуманітарної допомоги і захисту, – передає Громадське.

За даними доповідача, у 2017 році на сході України щомісяця реєструвалося не менше 40 тисяч випадків порушень режиму припинення вогню.

За інформацією ООН, понад 600 тисяч людей, серед яких 100 тисяч дітей, потерпають від збройних зіткнень уздовж «лінії зіткнення». Крім того, щомісяця понад 1 млн людей змушені перетинати «сіру зону» через контрольно-пропускні пункти.

Уокер також відзначив гостру мінну небезпеку в регіоні. Так, за його словами, тільки в минулому році на мінах підірвалися 235 цивільних осіб.

Координатор системи ООН в Україні нагадав, що на надання гуманітарної допомоги жителям України ООН запросила на 2018 рік $187 млн. Однак поки зазначену суму зібрати не вдалося, тому Уокер також закликав держави-члени допомогти заповнити цей 97%-й дефіцит у фінансуванні.

Раніше у ДПСУ назвали кількість загиблих, поранених і зниклих безвісти прикордонників від початку АТО.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...