В ООН навчать членів екіпажів літаків розпізнавати жертв торгівлі людьми

Сьогодні в управлінні верховного комісара ООН з прав людини представили інструкції для членів екіпажів літаків з виявлення на борту жертв торгівлі людьми.

Представник Управління ООН з прав людини Юла Хаддадін розповіла, що в інструкціях наведені приклади того, як можна визначити, що людина подорожує не по своїй волі.

Він або вона, наприклад, може не знати пункту призначення і відповідати завченими фразами. Дівчатам або дітям, які потрапили в мережі злочинців, можуть не дозволяти розмовляти зі сторонніми людьми або пересуватися без супроводу навіть на борту літака, – йдеться у повідомленні.

За словами Хаддадін, члени екіпажу літака мають унікальну можливість спостерігати за пасажирами протягом певного періоду часу і, користуючись отриманими навичками, можуть виявити потенційну жертву торгівлі людьми.

Підготовлені інструкції знаходяться на фінальній стадії узгодження в ІКАО та Управлінні ООН з прав людини. Незабаром вони будуть спрямовані в авіакомпанії.

В ООН також нагадали, як стюардеса авіакомпанії «Alaska Airlines» визволила дівчинку з рук «торговців людьми», залишивши їй записку в туалеті літака.

Стюардеса Шеліа Федрік, яка працювала на рейсі з Сіетла в Сан-Франциско, побачила в літаку розгублену і перелякану дівчинку поруч з добре одягненим чоловіком у віці. Дівчинка-підліток виглядала так, як ніби вона побувала в «пеклі». Її супутник не дозволяв бортпровідниці поговорити з нею.

Тоді стюардеса подала знак дівчинці піти в туалет і залишила для неї записку на дзеркалі. У відповідь дівчинка написала, що потребує допомоги. Вона виявилася жертвою торговців людьми. Екіпаж попередив про це поліцію.

Цей випадок стався ще в 2011 році. Сьогодні про нього згадали в ООН у зв’язку з розробкою нових інструкцій з навчання членів екіпажу діям, які допомогли б припинити трафік.

В ООН наголосили, що за масштабами прибутку торгівля людьми посідає третє місце після нелегального продажу зброї та наркотиків. Десятки мільйонів людей в усьому світі стають жертвами торговців «живим товаром». Їх примушують до праці, до сексу або вилучають у них життєво важливі органи для продажу.

Минулого року жертвами торгівлі людьми стали понад 40,3 млн. чоловік. Значна частина жертв – діти і жінки.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...