В Одесі затримали афганця, який незаконно переправляв до ЄС громадян Південної Азії

В Україні затримали громадянина Афганістану на прізвисько “Інженер”, який тривалий час був основним організатором каналів незаконної міграції з країн Південної Азії до нашої держави, а згодом і до країн Європейського Союзу.

Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

“У ході копіткого та тривалого спостереження встановлено, що громадянин Ісламської Республіки Афганістан на прізвисько “Інженер” вже тривалий час був основним організатором переправлення незаконних мігрантів із Афганістану та Пакистану до України, і далі – до країн Європейського Союзу”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією відомства, чоловік особисто підтримував стійкі зв’язки з лідерами та учасниками організованих злочинних груп, які спеціалізуються на переправленні нелегалів, у Росії, Афганістані, Пакистані, Бангладеш, Шрі-Ланці та інших країнах Азії. Через розгалужену мережу пособників з числа іноземців, які проживають в Україні, він особисто контролював більшість потоків незаконної міграції, що проходили через нашу державу.

“Наразі можна казати про щонайменше кілька десятків незаконних мігрантів, переправлення яких організував безпосередньо Інженер лише цього року. Вартість такої послуги, в залежності від країни кінцевого призначення, коштувала в середньому від 12 до 15 тисяч дол.”, – зазначається у повідомленні.

При цьому додається, що незважаючи на низку порушених проти афганця кримінальних проваджень за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон, потужні злочинні зв’язки та набутий під час протиправної діяльності досвід допомагали йому уникати кримінальної відповідальності.

“13 травня в Одесі Державна прикордонна служба спільно з Департаментом боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, Національної поліції затримала даного злочинця і на підставі рішення міграційної служби відправила на батьківщину”, – резюмується у повідомленні.

Нагадаємо, раніше в Ужгороді затримали 8 нелегальних мігрантів.