В НБУ виявили посадовців, пов’язаних з російськими державними банками

Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова перебуває в родинних зв’язках з очільником російського банку.

Однак керівництво Нацбанку не бачить у цьому факті потенційного конфлікту особистих і державних інтересів, – пише ТСН.

При цьому, експерти кажуть про зростання частки російських банків на території України.

“З одного боку, голова НБУ звітує, що частка зменшилася з 18% до 8%. Але судячи з кількості філіалів, ця інформація не виглядає достовірною”, – каже керівник комітету економістів України Андрій Новак.

У НБУ намагаються намагаються заспокоїти стурбованих нацбезпекою: мовляв, за російськими банками пильно наглядають і зараз саме підшукують їм покупців.

“Вони шукають покупців, і ми це вітаємо. Тому що ми зацікавлені, щоби вони продалися, і в нас усе було добре”, – каже заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова.

Однак фахівці кажуть, що в НБУ не можуть не знати, що подібні перепродажі часто відбуваються лише з метою приховати походження фінустанов, якими продовжать де-факто керувати колишні власники – тільки цього разу через підставних осіб. Таку позицію Рожкової дехто з політиків схильний пояснювати тим, що її цивільний чоловік очолює правління “Промінвестбанку“, який, попри українську назву, є дочірньою структурою російського державного “Внешэкономбанка”, котрий очолює випускник академії ФСБ Росії Сергій Горьков.

Саме з ним у керівника НБУ Валерії Гонтаревої нещодавно була зустріч, про зміст і підсумки якої вельми хотіли знати депутати в парламенті. Їм у Нацбанку відповіли, що розмова стосувалася винятково робочих питань діяльності “Промінвестбанку”, конкретно капіталізації, а практика таких зустрічей поширена в усьому світі.

При цьому Гонтарева ніяк не коментує зв’язки своєї заступниці Рожкової з російською структурою, так само, які присутність представника “Промінвестбанку” Наталії Дехтерьової в структурі банківського нагляду НБУ.

Нардеп від “Укропа” Ірина Констанкевич каже, що така ситуація не викликає нічого, крім обурення. “Це відома річ, і про це знає наш уряд. Створено преференції для російських банків. Їм створюються одні умови – розкішні, ліберальні, тоді як до українських банків застосовується інша ситуація”, – твердить депутат.

Тим часом доля законопроектів щодо обмеження діяльності фінустанов з країни агресора й досі невідома: коли парламент погодиться вивести країну з під фінансового контролю росіян – не може сказати ніхто.

Раніше повідомлялося, що суд відпустив під заставу посадовця НБУ, затриманого на хабарі.

загрузка...
Загрузка...