26.5 C
Kyiv
П’ятниця, 21 Червня, 2024

В найближчі тижні Фінляндія може подати заявку на членство в НАТО

Фінляндія може подати заявку на членство в НАТО в найближчі тижні.

Про це повідомив заступник голови Комітету у закордонних справах фінського парламенту, колишній глава МЗС Фінляндії Ерккі Туоміоя. Швеція також незабаром може прийняти рішення про вступ, повідомляє Helsingin Sanomat.

Раніше фінські політики зустрілися зі спікером шведського парламенту Андреасом Норленом, представниками комітетів у закордонних справах і обороні та з міністром закордонних справ Анн Лінде і главою міноборони Петером Хультквістом.

“Я сказав, що Фінляндія має сильну більшість як в громадській думці, так і в парламенті, це означає, що Фінляндія відправить заявку на членство в НАТО в найближчі тижні, навесні. Я сказав це незалежно від того, чи вважаю я це доброю чи поганою справою”, – повідомив Туоміоя.

Фінський депутат Юсі Халла-ахо розповів, що шведів цікавив процес і прийняття рішення Фінляндією у зв’язку з можливим членством в НАТО.

“Ця інформація викликала у шведів задоволені веселощі”, – охарактеризував Халла-ахо реакцію шведської сторони на слова Туоміоя.

Також він зазначив, що в середині засідання фінського і шведського комітетів стало ясно, що шведський уряд намагається прискорити власний процес вступу в НАТО.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>