В Івано-Франківську відкрили експозицію, присвячену дивізії “Галичина”

28 квітня в стінах Івано-Франківського національного медичного університету відкрилася виставка, присвячена 74-й річниці створення дивізії «Галичина».

Виставка відбулася з ініціативи осередку Наукового товариства імені Шевченка в ІФНМУ, – повідомляє pravda.if.ua.

Упродовж роботи виставки усі охочі мали можливість детально ознайомитись з передісторією та самим процесом формування української дивізії, дізнатися про героїчний здвиг галичан крізь призму пам’ятних медалей, посвідчень, відзнак, випусків часопису «Вісті Комбатанта», поштових марок, записів спогадів очевидців з приватної колекції краєзнавця Юрія Гудчака.

Особливістю виставки було те, що для студентів університету, як українських, так й іноземних, проводилися міні-лекції з історії України часів Другої світової війни.

До студентів звернувся Голова Галицької станиці 1-ї УД УНА «Галичина», учасник боїв під Бродами Михайло Мулик.

Він навів слова свого батька, січового стрільця: «Хлопці, ніхто вам Україну до хати не принесе, її треба здобувати в боротьбі!»

Про трагічні часи репатріації українців в контексті операції «Вісла» (70 річниця якої відзначається в наші дні) розповів доцент кафедри українознавства Ігор Любчик.

Перший проректор ІФНМУ професор Ганна Ерстенюк провела чіткі зіставлення історичного минулого і сьогодення, подякувала організаторам за проведену роботу, яка є дуже необхідною в наші такі непрості часи.

За словами колекціонера Юрія Гудчака, такого роду заходи дають можливість молодим людям доступно вивчати історію не тільки рідного краю, а й усієї держави.

Нагадаємо, раніше виставка особистих речей Петлюри та Грушевського відкрилася у Києві.